Nauczyciele i pracownicy szkół średnich kontynuują strajk. ZNP wystosował oświadczenie

101

Do naszej redakcji wpłynęło oświadczenie od Anny Zielińskiej, prezes kęzierzyńsko-kozielskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nauczyciele i pracownicy szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych podjęli decyzję o kontynuacji strajku. 

Treść oświadczenia:

Kędzierzyn_Koźle, 12.04.2019

 

Oświadczenie do wiadomości publicznej

My, strajkujący nauczyciele, pracownicy szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego podjęliśmy decyzję o kontynuacji strajku. Dopiero zawarcie oczekiwanego przez nas porozumienia pomiędzy centralami związkowymi a Ministerstwem Edukacji Narodowej doprowadzi do przerwania akcji strajkowej.

Strajkujący nauczyciele i pracownicy szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych:

I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. M. Curie- Skłodowskiej w Kędzierzynie- Koźlu

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu

Zespół Szkół Specjalnych im. J. Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kędzierzynie-Koźlu.

101 KOMENTARZE

 1. Wstyd żeby Zespół Szkół Specjalnych im. J. Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu strajkował. Oni akurat powinni opiekować się sowimi podopiecznymi nawet podczas sytuacji kryzowych! Skandal.
  JAK WIDAĆ, NIE POSZLI DO TEJ PRACY Z POWOŁANIA.

  • Jasne, poszli by otrzymywać minimum krajowe. Po latach ciężkiej nauki, by zarabiać tyle co sprzątaczka (te mają wybór, mogą zmienić miejsce zatrudnienia; nauczyciel wszędzie otrzyma takie samo wynagrodzenie).

   Marszałek Senatu też mówi, że powinno się pracować dla idei. Fajnie się tak mówi kiedy otrzymuje się 200k rocznie i ktoś opłaca tobie luksusową willę.

  • Jakie to są te kryzowe sytuacje? Czemu wy w tym PiSie nie nauczycie się porządnie języka polskiego? Wskazujecie kto może być Polakiem prawdziwym, a kto nie, a w jednym zdaniu po kilka błędów ortograficznych.

  • Zawsze możesz wybrać pracę nauczyciela i pracować dla idei. Idea jest smaczna – szybko się ją gotuje. I kredyt łatwo się spłaca ideami.

  • masz” rację ” /nie z powołania ale dla IDEI ” WZOREM MARSZAŁKA SENATU” / TYLKO ,ŻE IDEA, to nie jest obowiązująca w Polsce waluta /fajnie pisać takie komentarze be odwagi przedstawienia się

 2. Jako absolwent LO2 stwierdzam, że poziom nauczania był słaby. I nie zgadam się by odgórnie wszystkim nauczycielom dać podwyżki. Najpierw obiektywna ocena ze strony zewnętrznej komisji, uwzględnić opinie absolwentów, obecnych uczniów i potem niech dopiero wybrani dostaną jakieś podwyżki.

 3. Jak miło się patrzy na pustą sekcję komentarzy, bez specjalistów posiadających wiedzę absolutną o zawodzie nauczycielskim…

  • Polityczna hucpa z udziałem kodziarzy, pełowców, postkomunistów i tyle.
   Jak za mało to do kasy Biedronki gdzie podobno wiecej płacą.
   Pielęgniarkom też się podwyżki należą, a tyrają ponad 40 godzin w tygodniu ido tego na zmiany. Pracownikom administracji w budżetówce równeż i pracują także 40 godzin w tygodniu, a nie 18 i do tego nie mają 2 miesięcy urlopu. Ten strajk jest polityczny i ma na celu obalenie demokratycznie wybranego rządu.
   Nie dostaniecie ani grosza więcej niż to co podpisała z rządem Solidarność.

 4. Nauczyciele sobie strajkują.To dzieci przez ich strajk nie chodzą do szkoły. Po strajku co może dzieci będą musiały odrabiać i zaległości i może jeszcze odrabiać te dni co nauczyciele mieli następne dni wolne strajkowe. Najlepiej nauczyciele dla siebie postrajkuja do Świąt tyle wolnego. A gdzie w tym wszystkim są dzieci. Potem niech sobie sami nauczyciele siedzą w soboty w szkole jak będą kazać dziecia odrabiać !!!

  • Strajku się nie odrabia. A zresztą skoro nauczyciele to nieroby i nic nie uczą, to w sumie nie ma straty. Po co dzieci mają tam chodzić? W domu uczcie, przecież to proste jest.

  • „kazać dziecia” a może kazać dziecią? A przecinki, to takie małe kreseczki.
   Myślę, że szkoła nie była twoim fajnym miejscem.

 5. Tacy inteligentni, tacy mądrzy, a nie mieli planu B. Plan A czyli zablokowanie egzaminów się nie powiódł. Przegraliście z kretesem, utraciliście resztki szacunku rodziców i uczniów. I jeszcze ten komuch Broniarz jako wasz guru. Nie dopuścicie maturzystów do egzaminów, to rodzice Was taczkach wywiozą.

 6. Pani Pusiu. Nie „my”, tylko za was zdecydował towarzysz Broniarz. Ostatni bastion komunizmu jeszcze się trzyma, ale uczniom, a szczególnie rodzicom nerwy zaczynają puszczać.

 7. Już normalnie niedobrze się robi od tych ich strajków… Prawda jest taka, że nauczyciele zarabiają dużo lepiej za realną godzinę pracy niż większość z reszty społeczeństwa (jeśli weźmiemy 25h tydzień pracy vs 40h, do tego odliczymy wszystkie dni wolne, wakacje, ferie, święta, co 10 lat rok płatnego urlopu, itd.).

  Żenujące są te strajki, chodzi tylko o kasę, której i tak nie dostają wcale mało!

  Niech pracują 40h tygodniowo, wtedy można porozmawiać o reformach i ewentualnych podwyżkach dla najlepszych.

  Prawda jest taka, że udało im się skrzyknąć, głównie dzięki pieniaczowi Broniarzowi (który nota bene zawsze szuka miejsca na protesty: bo gimnazja stworzyli, bo gimnazja zamykają, itd.) i dzięki dużej grupie mają przełożenie i czas w mediach.
  Normalni ludzie, mimo, że niejednokrotnie z dużo lepszym wykształceniem i kompetencjami nie mają szans na taką siłę przebicia – w sektorze prywatnym sprawa jest prosta – nie podoba się to proszę zmienić pracę… Z nauczycielami należy zrobić podobnie.

  Poczekajmy jeszcze tydzień, ludziom, mediom znudzi się ten strajk, znajdą temat zastępczy i się od tego odwrócą. Nie popieram obecnego rządu, ale tego strajku jeszcze bardziej!

  • Czy uważasz, że poprawianie prac pisemnych, spotkania z rodzicami, wypełnianie dokumentacji, tworzenie programów, udział w pracach zespołów, przygotowywanie uczniów do olimpiad i konkursów przedmiotowych, pisanie scenariuszy uroczystości, wycieczki, organizowanie wyjść do teatru, prowadzenie konsultacji dla uczniów(darmowych), przygotowywanie imprez szkolnych, rozmowy z rodzicami o problemach ich dzieci, to nie są realne godziny?Czy zdajesz sobie sprawę, ile godzin nad zeszytami spędza realnie każdy polonista? Sprawdzenie próbnych egzaminów klas ósmych z języka polskiego zajęło mi 20 godzin. Jeszcze trzeba było wyniki wpisać na stronę wydawnictwa, potem dokonać analizy wyników i napisać program naprawczy. A to tylko niewielka próbka tego, co robię każdego dnia po lekcjach. Praktycznie sterta prac pisemnych nie znika nigdy. A dzieci muszą pisać, żeby nauczyć się stylu, ortografii i interpunkcji, umieć logicznie wypowiadać się. A przecież trzeba jeszcze lekcje przygotować, żeby były ciekawe. Uczeń w ostatniej swojej pracy napisał, że lubi polski, bo zawsze na lekcji dzieje się coś ciekawego. A to nie robi się tak po prostu, nad każdą lekcją trzeba popracować. Z takich uczniów „rodzą” się pasjonaci, laureaci konkursów i olimpiad. Tego nikt nie zrobi za nas. Pracujemy ciężko także dla Waszych dzieci i ich sukcesów.

  • obliczmy ile zarabia policjant i lekarz…policjant za ile lat pracy dostaje emeryture x? Co taki zmeczony zyciem? Dlaczego nie pracuje tak dlugo jak wszyscy?Lekarz dla ideai powinien pracowac…moze wtedy zaczrliby konczyc medycyne madrzy ludzir z powolania,a nie banda nowobogackich dzieci, ktora ucxy sie testow na pamiwc,bo co roku te same. Pozdrawiam to cos co produkuje lekarzy w Kieleckim…bedziecie im za kilka lat placic za to,ze nauczyli sie odp. do testow. Hm…goraczka co mam podac a b,czy c. No tak, ale to beda wciaz lekarze,a nie nauczyciele, czyli inny prestiz…Pan Kowalski nie podskoczy, bo to lekarz. Podpisano corka nauczyciela i dentysty!

 8. Zawsze można: Eko Okna ; Ifa Powertain ; KometUrpol ; Castorama ; Carfour ; Kaufland ; Cichoń ; Netto ; i oczywiśćie jednoosobowa działalność gospodarcza. A zostanie PUP K-Kozle.

 9. Pracuję ciężko na 3 zmiany w największym zakładzie naszego miasta i też bym chciał 1000 zł podwyżki.Jest to przykre że w tym strajku myśli się tylko o nauczycielach,nie ma słowa o pracownikach administracji i pracownikach obsługi szkół bez których szkół by nie było,a zarabiają najniższą krajową.A gdzie w tym wszystkim są nasze dzieci? Niestety w domach.Nauczyciele powinni się wstydzić zachłanności bo 15 % podwyżki to dużo ale im się nie chce pracować to dodatkowe dni wolne przed świętami się sprzydadzą

 10. Paradoks strajkujących nauczycieli: chcą być godnie traktowani, a sami szmacą się uczestnicząc w tym politycznym strajku.

 11. A ja mam pytanie do członków „Solidarności”. Wasz przewodniczący Andrzej Lachowicz śpi, albo wyjechał gdzieś, albo czeka na coś. Tydzień już trwa strajk, Opolska Solidarność ogłosiła sprzeciw wobec porozumienia Proksy z Szydło. Więc co? Kędzierzyn jest w opozycji, albo tu jaj nie mają niektórzy???

 12. Niewielu z nauczycieli zna i rozumie mechanizm jednorazowego dodatku uzupełniającego tzw. 14 tej pensji. A szkoda bo związkowcy „na dole” powinni dbać o prawidłowe wykorzystanie art. 30 Karty Nauczyciela. Ministerstwo Oświaty ogłasza tzw. średnie pensje za dany rok np.:
  W 2019 r. wyliczone na podstawie KN i ustawy budżetowej średnie wynagrodzenia nauczycieli wynoszą brutto:
  3 045,21 zł dla nauczyciela stażysty;
  3380,19 zł dla nauczyciela kontraktowego;
  4385,10 zł dla nauczyciela mianowanego;
  5603,19 zł dla nauczyciela dyplomowanego.
  Gminy wyliczają jak to jest u nich i jeżeli w danej grupie jest mniej to muszą nauczycielom do 31 stycznia wyrównać. Oczywiście gminy nie chcą płacić nauczycielom za darmo więc odpowiednią ilość godzin lekcyjnych rezerwują na nadgodziny (robią to np. przy pomocy programu firmy Vulcan art.30). Oczywiście rozdział tych godzin następuje wg zasady „znajomi królika”. I tu powinny wkraczać organy związkowe pilnując aby były te godz. rozdzielane po równo. Ale tak nie jest i w tej sytuacji są nauczyciele (którzy oczywiście głośno nie protestują) zarabiający po 8 tys. i są te „biedaki” mający po 4 tys. (średnio wychodzi 6 tys. więc gmina nie musi wyrównywać z art. 30).

 13. Nauczyciele (szczególnie w ostatnich latach) NIGDY nie mieli wielkiego szacunku wśród uczniów – zakładanie koszy śmieci na głowy nauczyciela, itd.

  Obecny strajk.CZERWONYCH nauczycieli o kasę – KOSZTEM uczniów- TYLKO !!!!! spowoduje utratę resztek tego szacunku – uczniów oraz rodziców do TAKICH „PEDAGOGÓW”😕

  Tym bardziej, że WIDAĆ GOŁYM OKIEM, iż chodzi TYLKO O POLITYCZNĄ ZADYMĘ i dokopanie PiSiorom przed wyborami – „ŻEBY BYŁO TAK JAK BYŁO”.😕

  Ale to se ne wrati, Pane Hawranek!!!😁
  JUŻ DAWNO pisał poeta:
  „Daremne żale, próżny trud, bezsilne złożeczenia, przeżytych kształtów ŻADEN TRUD !!!!!!! NIE WRÓCI DO ISTNIENIA itd.

  Ciekawe, czy strajkujacey nauczyciele wiedzą- co poeta miał na myśli?😕

  Miłego strajkowania i wesołych świąt 😁😁😂😂

 14. Z oświadczenia wynika że nauczyciele przeczkoli tzw. przeczkolanki nie powinni strajkować hmm ciekawe ktora placowka będzie otwarta, pewnie nadal beda strajkować i co mam zrobic z 5 latkiem

 15. Czyżby rozłam? Kiedy zrozumiecie, że jesteście statystami (-kami) w zupełnie innej rozgrywce. Chyba że, robicie to zupełnie świadomie albo częściowo z obawy przed reakcją agresywnych aktywistów (-ek) z pokoju nauczycielskiego. Jak po tej zadymie wrócicie do równowagi w pracy? Czy po wszystkim skończycie z werbalną agresją wobec tych, którzy nie przyłączyli się do tego cyrku, bo mają zupełnie inny stosunek do aktualnych wydarzeń?

 16. W necie krąży filmik, gdy wzorem POsłanki Muchy , ZACHWYCONE strajkujace nauczycielstwo produkuje się wokalnie spiewajac, że są MNIEJ WARCI od krowy😕

  Skoro SAMI tak śpiewają i tak UWAŻAJĄ, to nie ma sensu im zaprzeczać😁

  SAM TEGO CHCIAŁEŚ GRZEGORZU DYNDAŁO😁😁😂😂😂😂😂😂😂

 17. Nieroby i krzykacze razem z pusią do porządnej roboty, a nie mącić w głowach siać kłamstwa i opowiadać bzdury. Pusia daj już sobie spokój, dosyć już w naszym powiecie namąciłaś i narobiłaś szkody swoim bełkotem.

 18. wszystkim Polakom dać po 50.000 i po willi albo chociaż mieszkanie!
  I auto nowe i żeby nie chorowali i darmowe karnety do pubów w każdy weekend!
  A szczególnie nauczycielom, którzy – jak tam już ktoś wyżej zauważył – w porównaniu do normalnych pracowników faktycznie pracują na pół etatu a pensje mają za cały etat.

 19. Właśnie mija KOLEJNA rocznica LUDOBÓJSTWA w Katyniu, gdzie NKWD WYMORDOWAŁO kwiat polskiej inteligencji- plus – zsyłki, więzienia, itd.😠

  Powstałą lukę intelektualną w Polsce NKWD wypełniło tzw. POP’ami ( Pełniących Obowiązki Polaków), obsadzajac ich na wszystkich najważniejszych urzędach państwowych. WSZYSTKICH!!! Także w szkolnictwie.😠

  Dzisiejsi POtomkowie POP’ów kultywują dokonania i osiągnięcia swych przodków😕
  A jednym z KOLEJNYCH TEGO DOWODÓW jest obecny strajk CZERWONEGO nauczycielstwa KOSZTEM uczniów😠😕😕

 20. Są jeszcze inne zawody. Nie chce sie? Ze w weekendy trzeba pracować? Ze nadgodziny? Ze świat, ferii i 2 miesięcy wakacji nie ma? Ze co jakiś czas nie można wziąć rocznego płatnego urlopu?przeciez nauczyciel pracuje 9 miesięcy w roku!to jeszcze dawać podwyżkę o 1/3 pensji! Kto takie dostaje!?A jak ważni w tym wszystkim są uczniowie, to już ich nauczyciele pokazują na egzaminach. Brawo!

  • Zapraszamy do naszego grona. Musisz tylko ukończyć odpowiednie studia, potem najlepiej drugie, może jeszcze jakieś studia podyplomowe, no i co roku kursy, i już. Będziesz zarabiał te niebotyczne pieniądze, pławił się w dobrobycie, nic nie robił, brał roczne urlopy, olewał uczniów, opalał się na egzotycznych plażach przez dwa miesiące. Hurra, już nie możemy się ciebie doczekać! A jak my zmienimy pracę, to ty będziesz uczył swoje „grzeczne”, ” dobrze ułożone” i „inteligentne” dzieci.

 21. Z negocjowania dodatku za wychowawstwo z panią prezydent (wtedy z PO):
  Anna Zielińska z ZNP: – Ludzie, których reprezentujemy, oczekują, że wynegocjujemy podwyżkę. Że nie będziemy mówili o kwotach, które na chwilę obecną nie będą przyjęte, tylko o tym, co jesteśmy w stanie teraz osiągnąć – uznała Zielińska. – Oczywiście kwota nie jest satysfakcjonująca, ale obecnie stanowi jakąś podwyżkę, a od czegoś trzeba zacząć (…)
  Co się teraz stało? Wszystko zależy od tego z kim się negocjuje? Tam uległa, a tu wielka bojowniczka?
  Komuno wróć? Ależ H I P O K R Y Z J A !!!

 22. Pani Pusiu, skończcie już ten chocholi taniec. To już jest niesmaczne. Dzieciom nie przeszkodziliście (nie udało się) w egzaminach, więc kipicie ze złości. Wara od maturzystów! Czas na zmianę szefa!!!

 23. Jeśli nie zrobicie matur i moje dziecko nie będzie mogło PRZEZ WAS dalej się kształcić, to podaję was strajkujących do sądu. Co na to dyrektorzy szkół? Razem z nimi protestują pod starostwem! Czy nie powinni być apolityczni? Powinni, ale nie są. Brak dekomunizacji tu się kłania. Czy nie uważacie, że łamiecie konstytucyjne prawo dzieci i młodzieży do edukacji? KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA!

 24. Nauczyciele ,jesteście dumni teraz z siebie ?czyim kosztem ,dlaczego nie zrobiliście strajku w lipcu ,czy w sierpniu -przecież macie płacone ?,patrzycie tylko na siebie ,nie interesuje Was czy uczniowie będą mieli zaległości ,w sumie jakie zaległości ? -materiał odbębnicie a reszta w rękach prywatnych lekcji ,bo co nauczyciela to obchodzi -On lekcje zrobił a czy dziecko zrozumiało to Jego problem ,sprawdźcie statyki zdawalności matur z matematyki ,lub procent ocen dopuszczających z tego przedmiotu na świadectwie ,to od czego jest nauczyciel od nauczania -dobrego nauczania czy od ….-Brawo ,

  • Matematyka to jest taka dziedzina wiedzy, która wymaga wielkiego nakładu pracy własnej i wielu godzin ćwiczeń. Nauczyciel wskaże ci drogę, resztę musisz zrobić sam. Dawniej, jeśli ktoś chciał dobrze zdać maturę, zaliczyć egzamin wstępny na politechnikę lub uniwersytet, to kupował gruby zbiór zadań i robił zadania sam w domu, aż do bólu. Do nauczyciela biegało się tylko po wskazówki. Dzisiaj młodzież czeka, aż ktoś zrobi nad ich głowami ” czary, mary” i już matematyka zdana. Tak nie będzie nigdy, trzeba to wreszcie wbić sobie do głowy, że nad sukcesem trzeba pracować samemu. Chcesz się uczyć, to się ucz, słuchaj nauczyciela i wymagaj od siebie. Nie chcesz, to nie zawracaj głowy sobie i nauczycielom.

 25. Nagrabią sobie niektórzy nauczyciele. Co zrobią, jak w przyszłości na ich zajęciach będą puste klasy? Brak klasyfikacji maturzystów i promocji uczniów może być gwoździem do trumny nauczycielskiej.
  A zawiadamianie urzędów skarbowych o udzielanych korepetycjach (nieudokumentowanych dochodach) dopełni reszty.

  • No coś Ty?!?! Przecież nauczycielstwo jest WYJĄTKOWO prawe, UCZCIWE, solidne, praworządne i swieci przykładem jak jarzeniówka😀

   Co do grosika przed skarbowym rozliczają dodatkowe dochody z korepetycji😁 CO DO GROSIKA KURDE!!!😂😂😂

 26. Dyrektorzy szkół protestują i manifestują przed starostwem i jest to skandal ponieważ akurat ci ludzie zarabiają spore pieniądze dużo większe od średniej krajowej.
  Jest to przykład nielojalności wobec demokratycznie wybranego rządu i lekceważenia rodziców i uczniów.
  Akurat ci ludze powinni być apolityczni z racji pełnienia funkcji dyrektora szkoły. Co na to władze oświatowe i organ prowadzący. Może nimi kieruje pusia i wykonują jej polecenia. Ciekawa jestem jakie argumenty ma dyrektorka II LO, Szkoły Żeglugi w Koźlu i inne widoczne na zdjęciach. Pan Kurator Oświaty w Opolu powinien obejrzeć te wesołe fotki i dołączyć do wniosków o nagrodę Kuratora.

 27. Twarze rozchichotane, jakby trwał karnawał, a nie strajk. Razem z nimi strajkują KODoraści. Ale ELYTA. Siara i obciach. Powinni wydłużyć im rok szkolny o czas strajku. Skoro teraz nie pracują, to po co im takie długie wakacje?

 28. A czemu nie strajkujecie dzisiaj i jutro? W święta chyba postrajkujecie, a nie tak jak ci nauczyciele ze szkoły prowadzonej przez ZNP. Tak gdzie im płacą rodzice, to strajku nie ma? To jak to z wami w końcu jest broniarze?

 29. Brawo nauczyciele, walczcie o godność. Dosyć poniżania i plucia.
  A Ciemnogrodem się nie przejmujcie; za dużo TV-Pisu się naoglądali, to pada na mózg.

 30. BRAWO!!! TAK TRZYMAĆ!!! NIE DAĆ SIĘ ZŁAMAĆ! STRAJKUJCIE DLA TYCH LUDZI, KTÓRZY POPIERAJĄ NAUCZYCIELI! TO JEST WOJNA O LEPSZĄ EDUKACJĘ DLA NASZYCH DZIECI, WASZYCH UCZNIÓW! NIE PODDAWAJCIE SIĘ! MAMA GIMNAZJALISTY

 31. Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy szkołę pamiętają tylko z czasów kiedy sami byli uczniami.

  18 godzin to tak zwane tablicowe, czyli tyle godzin lekcji nauczyciel musi przeprowadzic, by miec pelny etat. Ale tydzień pracy wynosi 40 godzin, tak jak u wszystkoch pracowników. W to sie wlicza wszystkie dyzury (także świąteczne), praca ze sprawdzianami, jakies szkolenia itd. Wystarczy przeczytac Karte Nauczyciela.

  Zazdroscisz wakacji? A ja Ci zazdroszcze, ze mozesz sobie jechac na urlop, kiedy jest taniej. Zazdroscisz 18 godzin? Zapraszam do poprowadzenia lekcji w klasie ponad dwudziestoosobowej, w ktorej masz dzieci z roznym kapitalem intelektualnym i różnym poziomem motywacji. I nie jedną lekcje, ale 4, z rzedu. I miej dyzury pomiedzy nimi, na ktorych ktos np zaczyna sie bic.

  Zazdroscisz mi tych niecalych1800zl? Chyba nie wierzysz, ze zarabiam te legendarne 6 tysi. Wejdz na strone MEN i zobacz ile zarabiamy.

  Nauczyciel to bardzo odpowiedzialny zawod, ktorego sukcesow nikt nie widzi (bo jak dziecko wygra konkurs, to oczywiscie zasluga rodzicow).

  Od stycznia spokojnie rozmawialismy z MEN, ktory niby nie mial srodkow na podwyzki (choc ceny poszly w gore, a pensje zostaly na tym samym poziomie), a potem, cuda: zwolnienie z podatku dla mlodych, 500+ na kolejne dziecko, 13 emerytura… kpia z nas w zywe oczy, maja poza poważaniem edukacje dzieci, bo dla MENu liczy sie tylko to, by byl egzamin…

  Dlatego mowimy NIE klamstwom. Nie jestesmy pionkami w ich grze, ktorzy cichutko beda wprowadzac kolejne beznadziejne reformy, kosztem uczniow.

 32. Dacie radę! Edukacja – nie zabawa. To jest nasza wspólna sprawa!
  #MuremZaNauczycielami
  Za obecną sytuację odpowiada rząd – Protesty i Strajki to ich domena!

 33. Nie uginajcie się! Musimy wspierać się sami.
  Kto nie ma w domu nauczyciela, nie wie ile godzin pracuje się w domu i jakie nakłady finansowe ponosi.
  Z pozdrowieniami Boguszów-Gorce 😊

 34. Trzymajcie się. O dzieci niepełnosprawne jakoś nie martwiono się tak bardzo jak protestował w sejmie w walce o godne pieniądze. Po drugie priorytetem jest aby właśnie te dzieci uczyć jak żyć w „sytuacjach kryzysowych”. Siły i wytrwalosci

 35. Popieram protest nauczycieli !! Każdy ma prawo zawalczyć o swoją godność i adekwatne zarobki do wykonywanej prac. Nauczyciele kształtują młode pokolenia, rozszerzają Ich horyzonty i wspierają w dążeniu do celów!!!

 36. Ciekawe ilu tu radnych PiS… Dokąd zmierzasz Polsko? Cały świat się śmieje z naszych rządzących. I takich ludzi chcemy wysyłać do Brukseli? Tragedia. APEL DO NAUCZYCIELI: Macie ogromne poparcie społeczeństwa, jak nikt nigdy podczas strajku! Nie zepsujcie tego! Wspierajcie tych, którzy Was wspierają! Ci co teraz szczują na Was zdania nie zmienią….tylko my możemy zmienić jeśli się poddacie, a to będzie totalna klęska systemu edukacji! JAKO MATKA DWÓJKI DZIECI BŁAGAM WAS – NIE PODDAWAJCIE SIĘ! TRZYMAM KCIUKI! Pozdrawiam LO Kopernika

 37. Wspieram nauczycieli. Ukończyli kilka kierunków studiów, a zarabiają najnizszą krajową. W dodatku praca w ciągłym stresie i hałasie .Podziwiam jak wogóle tam wytrzymują.

 38. Nie poddawajcie się, czyli co.. nie dopuścicie młodzieży do matury. A z tym poparciem społeczeństwa to bez przesady. Normalni nauczyciele nie wiedzą jak zakończyć tę żenadę. Co innego ci spod znaku totalnej opozycji.

 39. Pielegniarki juz dostały podwyżkę. Inne grupy niech też strajkuja jak im mało. Prawo do strajku.ma kazdy. N8e masz pojęcia o zawodzie nauczyciela. Jakie 18 godz. Czlowieku! Każdy strajk jest w kiwrunku rządzacych nie opozycji. Brak wiedzy totalny.

 40. Jako szczęśliwy ojciec absolwentki , która dostała się na wymarzoną uczelnię dziękuję kadrze pedagogicznej II LO i proszę OPAMIĘTAJCIE SIĘ. Nie łamcie życiorysów przyszłym maturzystom. Nie macie prawa kaprysem demolować ich dorosłych, być może karier. W tej całej hucpie proszę o odrobinę refleksji.

 41. Mobilizacja kodziarzy w pełni.
  Pusia się uruchomiła i wypisują bzdety w które sami nie wierzą. Szykuje się plajta strajkowa.
  Nic dziwnego ta hucpa nie ma poparcia społecznego i skazana jest na klęskę. Na podwyżki od czasów rządów PO-PSL czekają cierpliwie inne grupy zawodowwe i to oni także tą podwyżkę powinni otrzymać, a nie nieroby które za szantażują uczniów nieprzeprowadzenem egzaminów i matur. Skandal i tyle.

 42. I… spora część, po tym wszystkim pewnie zmieni pracę. Najstarsi z bólem dociągną do emerytury. Za to nie znam nikogo młodego kto chciałby dziś pracować jako nauczyciel. No poprostu no nie!

 43. Czy uradowane i strajkujące dyrektorki też wydadzą oświadczenie, np. na stronie szkoły informujące nas rodziców i uczniów w której szkole mogą uczniowie skorzystać z konsultacji (szczególnie maturzyści) i poprawić oceny? Was to bawi, a nas już …

 44. a co to dom z papieru,zeby miec plan a plan b,plan c,plan d ,plan e hahahah i maja wszem i wobec obwieszczac jeszcze co jest ich planem?

 45. W necie coraz popularniejsza jest opinia, że

  TEN STRAJK ma jedną bardzo WAŻNĄ ZALETĘ. Wyraźnie pokazuje, których nauczycieli można SPOKOJNIE ZWOLNIĆ bez większej szkody dla edukacji.😕

  Chociaż moim zdaniem, jeżeli ma być PRAWDZIWA REFORMA SZKOLNICTWA, to również z MEN (i nie tylko z tego ministerstwa) należy wywalić co najmniej połowę urzędasów, przydupasów i podobnych im czerwono-różowych lizydupów, których głównym zajęciem jest PIASTOWANIE swego biurka i fotela😕

  Min. Zalewska odchodzi do UE i mam nadzieję, że jej miejsca NIE zajmie KOLEJNY były członek Unii Wolności😕😉

 46. Rząd „ gra” maturzystami, chce oczernić nauczycieli. Zamiast prowadzić rozmowy ze strajkującymi, gra na zwłokę! Gdzie troska rzadu o dzieci!

 47. a dlaczego ci strajkujący obecnie nauczyciele jednocześnie nie strajkują w innych szkołach i tam prowadzą lekcje w czasie strajku oczywiście dostają za to wypłatę i udzielają nadal korepetycji oczywiście płatnych? czy to nie jest ,,łamistrajk?,,czyżby punkt widzenia zależał od punktu siedzenia?

 48. „Zespół Szkół Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi to jedyna szkoła prowadzona przez związkowców. Ale akurat ta placówka nie strajkuje. …
  tajemnica decyzji o powstrzymaniu się od strajku jest banalnie prosta. Chodzi o pieniądze. W szkole ZNP rodzice płacą bowiem czesne.”

 49. Masz rację. Wybierz też pielęgniarki i lekarzy którym należy się podwyżka! Ach no i nie zapominajmy o policjantach. Przecież wśród nich wybierano tylko prawych i sprawiedliwych, którzy dostali podwyżki prawda??

 50. Oto, zupełnie za darmo lista jednych z ostatnich bastionów komunizmu. Kto stoi na czele tych awantur? Czyje to matki, żony, córki, czy wnuczki? Czy pozostali bezwiednie w tym uczestniczą? BRAWO TOWARZYSZE. PARTIA WAM TEGO NIGDY NIE ZAPOMNI!!! My też.

Skomentuj