Natalia z Publicznego Przedszkola nr 6 została laureatką wojewódzkiego konkursu artystycznego „Bezpieczny Przedszkolak”

0

Od najmłodszych lat powinno się nieustannie wyrabiać przeświadczenie, że własne bezpieczeństwo jest rzeczą najważniejszą. Komenda Wojewódzka Policji w Opolu zorganizowała kolejną edycję konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”.

W piątek w Publicznym Przedszkolu nr 6 na Pogorzelcu odbyła się inauguracja wojewódzkiego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Zwycięzcą została Natalia Warciak z Kędzierzyna-Koźla. Jej obraz został wykorzystany na okładce edukacyjnej książki dla najmłodszych. Poza wręczeniem nagród, najmłodsi mieli możliwość wysłuchania prelekcji o bezpieczeństwie na drodze oraz zapoznania się z policyjnym sprzętem oraz psami, które na co dzień służą mundurowej formacji.

– Pomysł konkursu „Bezpieczny Przedszkolak” narodził się z potrzeby bezpieczeństwa dzieci. Zależy nam, aby od najmłodszych lat kształtować prawidłowe postawy i uświadamiać o zagrożeniach jakie występują. Powinny wiedzieć, jak zachować się nie tylko na drodze, także w kontaktach z nieznajomymi. Chcemy, aby najmłodsi nie bali się policjantów i w chwili zagrożenia lub zagubienia, potrafili poprosić nas o pomoc. Coraz częściej dzieci posiadają większą wiedzę na temat bezpieczeństwa od dorosłych – mówi sierż. szt. Monika Frąckowiak z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

 

 

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj