Uczyć się i rozwijać pasje warto nie tylko dla dobrych stopni i samorealizacji. Stypendium albo nagroda to też bardzo mobilizująca gratyfikacja. Powiat kędzierzyńsko-kozielski docenił właśnie najbardziej wyróżniających się uczniów naszych szkół średnich.

Uroczystą galę „Najlepsi z najlepszych” zorganizowano w auli Zespołu Szkół nr 3 w środę. Przyznano stypendia starosty kędzierzyńsko-kozielskiego, nagrody zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego „L-ki” oraz nagrody dla autorów najlepszych komiksów przedstawiających zawód w rodzinie.

– Dzisiejsza gala jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Nasz powiat mocno inwestuje w ludzi. A ludzie to wy – zwrócił się do uczniów wicestarosta Józef Gisman. – Wasza wiedza to wasz atut i przyszłość. Bez niej nie sposób się poruszać w życiu. Dziś pragniemy wszystkim wam podziękować i nagrodzić najlepszych z najlepszych. To dla nas wielki zaszczyt – dodał.

Doceniono także dyrektorów szkół średnich prowadzonych przez powiat kędzierzyńsko-kozielski – podczas gali odebrali tarcze, które ich placówki zdobyły w rankingu „Perspektyw”.

Pełna lista nagrodzonych pod galerią.

Szkoły, które otrzymały tarcze jakości w XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2017:

Technikum numer 4 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu: Zdobywca Brązowej Tarczy w Rankingu Perspektyw 201715 miejsce w Województwie Opolskim. 272. miejsce w Polsce.

Technikum numer 2 w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu: zdobywca Brązowej Tarczy w Rankingu Perspektyw 2017, 17. miejsce w województwie Opolskim, 290. miejsce w Polsce.

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu: zdobywca Srebrnej Tarczy w Rankingu Perspektyw 2017, 8.miejsce w województwie Opolskim, 287. miejsce w Polsce.

Technikum numer 3 w Zespole Szkół numer 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu Zdobywca Złotej Tarczy w Rankingu Perspektyw 2017: 5. miejsce w województwie Opolskim, 91. miejsce w Polsce

 Stypendia Starosty w edycji letniej 2016:

Katarzyna Wątróbska Finalistka VI Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Chinach „Chiny od Konfucjusza po Jackie Chana”

Jagoda Dąbrowska Halowy Puchar Polski w ujeżdżaniu – IV miejsce, Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny – 1. miejsce, Zawody Ogólnopolskie w Rybnicy 3×1. miejsce

Agnieszka Magdalena Frankowska – I miejsce w Ogólnopolskim konkursie na jednostronicowy komiks “Manga”, I miejsce w Miejskim konkursie “Retro Game Jam”,
III miejsce w konkursie “Zacznij Czytać!”

Julia Kopaniecka  – III miejsce w Ogólnopolskim Pucharze Polski w konkurencji
Snowboard Big Air  -FREESTYL  w kategorii OPEN LADY

Konrad Pierzchlewicz – III miejsce w Ogólnopolskim Pucharze Polski w Snowboardzie

Sandra Franecki – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Oliwia Gowin – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Krzysztof Knapik

– II miejsce w Mistrzostwach Polski Karate Shotokan,

–  I miejsce w Pucharze Polski Karate Shotokan,

–  III miejsce w Mistrzostwach Europy w Karate Shotokan,

– III miejsce w Pucharze Polski Karate Shotokan (Kumite).

– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Karate Shotokan

Karolina Wystrach – Aktywna społecznie, Członkini Pocztu Sztandarowego, Wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Gier Logicznych

Grzegorz Mosio-Mosiewski – Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zakopanem II i IV miejsce w biegu na rakietach śnieżnych na 50 i 100m, – Ogólnopolski Turniej Hokeja Halowego Olimpiad Specjalnych w Białymstoku – III m, Opolski Mityng Pływacki – I m na 50 m stylem dowolnym, III m na 50 m. stylem grzbietowym, III miejsce w sztafecie 4.25m

Nagroda Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego „L-ka” za szczególną dbałość o rozwój własny i pracę na rzecz społeczności szkolnej:

Michał Kucała – Aktywnie zaangażowany w życie klasy i szkoły, lider wielu akcji i projektów szkolnych np. Tak dla Krwiodawstwa, Dawca Szpiku, Akcja-segregacja, przewodniczący telewizji szkolnej TVO, Członek Młodzieżowej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Krzysztof Glacel – Finalista olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zdobywając III miejsce, próba
rozwinięcia projektu na arenę międzynarodową, Uczestnik Olimpiady Języka Niemieckiego – etap wojewódzki, aktywnie działa w samorządzie uczniowskim,, prelegent podczas Światowego
Tygodnia Przedsiębiorczości, chętnie dzieli się swoją wiedza i doświadczeniem z innymi uczniami,
pomaga im w rozwoju,

Rafael Kolender – Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły – angażuje się w organizację
wielu imprez o zasięgu międzyszkolnym, Swoją postawą pozytywnie wpływa na społeczność szkolną, angażuje się w biegi charytatywne  i zachęca do nich innych uczniów, Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszowej

Adrian Koletzko  – Finalista XXXIX Olimpiady Jeżyka Niemieckiego, angażuje się w pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły, czynnie uczestniczył w organizacji „Dni otwartych szkoły”, Wspiera logistycznie organizację imprez informatycznych,

Paulina Kisiel – cieszy się szacunkiem i zaufaniem grona pedagogicznego, jest mediatorem w klasowych konfliktach, czynnie włączyła się w organizację  X Sławęcickiego Spotkania Adwentowego oraz Święta Komisji Edukacji Narodowej jako konferansjerka poprowadziła Konkurs Piosenki Polskiej, członkini koła muzycznego ZS3,

Michał Dudzik – pomysłodawca powołania w szkole Rzecznika Praw Ucznia, reprezentował uczniów w debacie panią wiceminister edukacji w czasie pobytu w Zakrzowie,  aktywnie brał udział w organizacji Tygodnia Młodzieży w Kędzierzynie-Koźlu, organizuje i nadzoruje szkolne akcje charytatywne, inicjator imprez szkolne (Otrzęsiny, Mikołajki, Dzień dziecka),

Wręczenie listów gratulacyjnych Stypendiów Starosty w edycji zimowej 2017:

Wśród dyscyplin sportowych, w których uczniowie zdobywali wysokie miejsca na arenie ogólnopolskiej były Otwarte Zimowe Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w dyscyplinach: 200m z przeszkodami, 50m holowanie manekina oraz Mistrzostwa Polski Karate Shotokan (Kata)

Michał Krawiecki – V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w siatkówce plażowej

Aleksandra Lisowska – W Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym zajęła: V miejsce na dystansie 200m z przeszkodami

IV miejsce na dystansie 50m w holowaniu manekina

IV miejsce na dystansie 100m, ratownik

IV miejsce na dystansie 100m, ratowanie manekina

V i VI miejsce w sztafecie MUKS Kędzierzyn-Koźle 4×25 i 4×50 z przeszkodami

III – VII miejsca w Finałowym Grand Prix Polski 2016 w Ratownictwie Wodnym Warszawa

I – III Miejsca w Grand Prix Polski 2016 w Ratownictwie Wodnym – Ostrołęka

Aleksandra Tkacz – W Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym zajęła:

IV miejsce na dystansie 200m z przeszkodami

IX miejsce na dystansie 50m, holowanie manekina

IV miejsce na dystansie 100m, ratownik

IX miejsce na dystansie 100m, ratowanie manekina

V i VI miejsce w sztafecie MUKS Kędzierzyn-Koźle 4×25 i 4×50 z przeszkodami

V – IX miejsca w Finałowym Grand Prix Polski 2016 w Ratownictwie Wodnym

II – V Miejsca w Grand Prix Polski 2016 w Ratownictwie Wodnym

Aleksander Adamów – II miejsce Mistrzostwa Polski Karate WKF (Kata)

II miejsce Mistrzostwa Polski Karate Shotokan (Kata), I miejsce Mistrzostwa Europy  (Kata drużynowe) I miejsce Puchar Polski w Karate, IV miejsce Mistrzostwa Polski Karate Shotokan.

Tobiasz Gall – udział w Grand Prix Polski 2016 w Ratownictwie Wodnym

VII miejsce w na dystansie 200m z przeszkodami

VIII miejsce na dystansie 100m ratownik

VII, VII, IX miejsca w Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w sztafecie MUKS Kędzierzyn-Koźle 4x25m i 4x50m z przeszkodami i 4x50m z pasem

Patryk Krzyż – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Zapamiętaj Rosję”, Aktywna postawa społeczna wolontariusz  WOŚP, I miejsce w ekonomicznych grach ulicznych

Marek Kampa – finalista Ogólnopolskiego konkursu historycznoliterackiego „Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100. rocznice śmierci” , III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Zapamiętaj Rosję”, Aktywna postawa społeczna wolontariusz WOŚP, I miejsce w ekonomicznych grach ulicznych

Dominik Foltyn – III miejsce w Międzynarodowych Zawodach Karate XVII Cuprum Cup International Karate WKF, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Karate – Zawadzkie

– III miejsce w Pucharze Polski KARATE WKF – Rumia

Bartłomiej Halkiewicz  –  V miejsce na Klubowych Mistrzostwach Europy Juniorów w pchnięciu kulą , III miejsce na Klubowych Mistrzostwach Europy Juniorów w rzucie dyskiem,

VII miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski LZS – Zamość

Wojciech Tofil – I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska z cyklu Puchar Polskiej Federacji Taekwondo – formuła semi contact

III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska z cyklu Puchar Polskiej Federacji Taekwondo – układy formalne

I miejsce w Mistrzostwach Polski Taekwon-do (junior młodszy)

II miejsce w Mistrzostwach Polski Taekwon-do (junior)

Marek Steier – IX miejsce w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym

X miejsce w finale Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym

Karol Kiereś – I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej, IV miejsce indywidulanie i zespołowo  na Ogólnopolskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych , pomimo niepełnosprawności jest bardzo pracowity, wykazuje duże zaangażowanie i wyjątkowy hart ducha

Podsumowanie konkursu „Komiks promujący zawód- „Jak dobrze wybrać szkołę”.

Laureaci:

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika – Komiks autorstwa Weroniki Zabawy

Zespół Szkół numer 3 im. Mikołaja Reja – Komiks autorstwa Mileny Chmielewskiej

 

Skomentuj