Nasz powiat trzeci najbardziej rozwojowy w Polsce i pierwszy na Opolszczyźnie

9

Związek Powiatów Polskich ogłosił coroczny ranking samorządów. Duży sukces powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który zajął w nim trzecie miejsce w Polsce i pierwsze na Opolszczyźnie.

„To dla naszego samorządu wieczór szczególny! W waszym imieniu odbieramy dziś wyróżnienie dla trzeciego najbardziej rozwojowego powiatu w kraju i pierwszego na Opolszczyźnie. Podsumowano dziś coroczny ranking gmin i powiatów organizowany przez Związek Powiatów Polskich. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania!” – przekazało starostwo.

Wyróżnienie podczas uroczystej gali w Wiśle odebrał starosta Paweł Masełko.

9 KOMENTARZE

 1. Hallo, jak, co? Skąd ta propaganda sukcesu? Gdzie ten rozwój? Pracy konkurencyjnej nie ma, młodzi uciekają do większych miast, mieszkań brak, ludzie pracują za granicą a tu się nic nie dzieje, to gdzie ten rozwój? Zadupie można powiedzieć.

 2. Nic nie warte nagrody, towarzystwo sobie rozdaje jak ulotki na ulicy, zrobią ładne zdjęcia, pojedzą, pogadają, wspólne zdjęcia, uśmiechy i do domu z kolejnym „medalem”, a jak jest każdy widzi. Zamiast oglądać w TV pierdoły warto czasami zobaczyć naukowe programy, a w nich można się dowiedzieć co czeka Miasta w przyszłości. Niestety nasze Miasto nie przetrwa zmian, już jesteśmy do tyłu do innych co widać i czuć na każdym kroku. Wasze dzieci, a może jeszcze Wy za parę lub kilkanaście lat będziecie zmuszeni do zmiany miejsca zamieszkania.

 3. Panie Starosto, a kiedy nasze dzieci uczęszczające do kozielskiej „Budowlanki” doczekają się szatni? albo szafek zamykanych na kluczyk na korytarzach? czy mogę kupić mojemu dziecku szafkę i wstawić? czy pracownicy starostwa z Panem włącznie wieszają kurtki zimowe na swoich krzesłach? a nasze dzieci dojeżdżające spoza Koźla autobusami oprócz plecaków z książkami, butami i stojem na WF to wkrótce jeszcze ciepłe kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki z klasy do klasy przenosić będą przez cały dzień, sorry ale w wiejskich szkołach jest więcej cywilizacji i są szatnie lub szafki, zapraszam np. do szkoły w Cisku

 4. Kłamać to my nie nas. Bo niby powiat w czym jest taki dobry ? Od paru lat nic si ę nie dzieje. To że 2 km w odcinkach przebudują drogi a reszte to dziura na dziurze. Trwa na poboczach po kolana czy krzywe znaki lub ich brak. No to rzeczywiście tylko pogratulować. Jakoś nie słychać by co dla ludzi było przez starostwo robione.
  A ranking… ? To kolesie którzy wzajemnie się corocznie nagradzają tyle że nie wiadomo za co. A być może płacą za to…..

 5. Trzecie miejsce to nasz powiat zdobył w rankingu za 2020 r.
  W rankingu za 2021 jesteśmy na siódmej pozycji.
  Wychodzi na to, że Pani Małgorzata Tudaj górą.

Skomentuj