Nasz powiat razem z partnerami z Niemiec organizuje pomoc dla szpitala dziecięcego w Odessie

8

Ukraina ciągle potrzebuje pomocy. Nadchodzi zima, miasta są bez prądu, brakuje żywności i wody. Do Kędzierzyna-Koźla dotarł właśnie transport z partnerskiego, niemieckiego powiatu Hohenlohe. Siedem palet leków trafi z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej do szpitala dziecięcego w Odessie. Z niemieckim powiatem Hohenlohe partnerstwo samorządu powiatowego trwa od 2009 roku.

To nie pierwsza pomoc od naszych zachodnich sąsiadów, wcześniej tony żywności i leków trafiły na powiatową przystań „Szkwał” z innego zaprzyjaźnionego miasta w Niemczech.

Nasz powiat wysyła pomoc także do powiatu wyżnickiego w Ukrainie, z którym podpisał oficjalną umowę partnerską, kolejny transport ma zostać zorganizowany w grudniu. Wiadomo, że to, co jest pilnie potrzebne to poza lekami i żywnością – agregaty prądotwórcze. W wielu miejsca, po atakach rosyjskich rakiet, nie ma prądu. Sytuacja w miastach jest krytyczna.

Żródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

8 KOMENTARZE

  • Niemcy chętnie pomogą, ale Kaczelnik – Jarosław Kaczyński odrzuci taką pomoc.

   Niemiecki bandaż nie będzie spijał polskiej krwi, to chyba oczywiste!!!

   Wtedy będzie można wysłać samolot do Chin po pomoc i zrobić konferencję na lotnisku oraz Szumowski z rodziną zasili swe konta. Co w tym dziwnego, taką mamy ojczyznę, 30% lubi to.

   • A tobie do oka te szambo już wleciało dlatego jesteś ślepy i bredzisz. Nawet podpisać ciamajdo się nie potrafisz.

   • Szkoda że zamiast historii toczy się szambo jak sam piszesz … Kto nam pomógł tuż po tym jak skończyła się II WŚ ? ZSRR doił przez 45 lat dzięki komu – zachodowi. A kto nam dziś pomoże kiedy rozgorzeje konflikt i przerodzi się w wojnę ? Może zachód ? Ten który już nas sprzedał w 1945 roku…. Nim zaczniesz bulgotać to poczytaj sobie to i owo jak potrafisz…. Wytęż szare komórki jak jeszcze je posiadasz bo chyba zostały tylko jakieś niedobitki….

 1. Dobrze że organizacją pomocy dla miast na Ukrainie zajmują się chętne samorządy we współpracy z Niemcami gdyż inaczej nasze ksenofob nic by nie załatwili. To samo z patryjotami, dostaliśmy propozycje ochrony nieba na granicy, ale nie bo niemieckie, ciekawe jak będą się tłumaczyć przy następnym takim wypadku bo wiadomo że będzie, kwestia tylko kiedy albo jeszcze gorzej jeśli będzie to zbłąkana rosyjska rakieta.

  • Tłumaczyć się? Kto przed kim? Jeśli nawet nie jedna rakieta zbłądzi, jaro powiedział ma nie być. I szlus. Lepsza ruska rakieta spadająca na łeb, od niemieckich patriotów.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj