Nasi strażacy świętowali. Uroczystość na placu jednostki w Azotach

0

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej na os. Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

Zaraz po mszy odprawionej w kościele p.w. św. Floriana delegaci przeszli na plac strażacki, gdzie rozpoczęto oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli parlamentu, województwa, lokalnych samorządów, strażaków i ich rodzin. Zaproszonych powitał komendant powiatowy bryg. Mirosław Stadniczuk.

Najlepsze życzenia strażakom złożyli senator Grzegorz Peczkis oraz dyrektor jego biura Andrzej Krebs.

– Chciałbym wam podziękować za waszą ciężką służbę i z tego miejsca wam pogratulować, jesteście coraz lepsi w tym co robicie, to widać, dlatego dziękuję wam nie tylko w swoim imieniu, ale przede wszystkim mieszkańców regionu – mówił wojewoda opolski Adrian Czubak.

Starosta Małgorzata Tudaj gratulowała młodym strażakom. Drużyna ratownicza z Dziergowic została najlepszą młodzieżową drużyną ratowniczą w kraju.

– Jestem spokojna o bezpieczeństwo skoro już w tak młodym wieku mamy tak świetnie radzących sobie strażaków, jesteśmy z was nie tylko dumni, ale i z całego serca wam gratulujemy – podkreśliła starosta.

Strażacy z Dziergowic odebrali nagrody przygotowane przez starostwo powiatowe.

W obchodach wzięła też udział klasa mundurowa Zespołu Szkół nr 3 ze Sławięcic. Urząd miasta reprezentował wiceprezydent Wojciech Jagiełło, a Grupę Azoty ZAK S.A. przewodniczący Rady Nadzorczej Bogdan Tomaszek. Podczas uroczystości awanse odebrało kilkudziesięciu strażaków. Przyznał im je komendant wojewódzki st. bryg. Krzysztof Kędryk.

Źródło: starostwo powiatowe

Skomentuj