Narodowe Czytanie na rynku. Znani kędzierzynianie mierzyli się z „Moralnością pani Dulskiej”. WIDEO

7

Ludzi kultury, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych i uczniów połączyła dziś „Moralność Pani Dulskiej”.  Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji „Narodowego czytania” na kozielskim rynku można było usłyszeć fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej. Akcję w naszym mieście, tradycyjnie już zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Fabuła tej klasycznej tragifarsy z początku dwudziestego stulecia rozgrywa się we Lwowie lub Krakowie. Opowiada ona o perypetiach na pozór porządnej i przyzwoitej Anieli Dulskiej i jej rodziny. Jednak w miarę rozwoju wypadków, poznajemy drugą twarz bohaterki, która nie cofnie się przed niczym, by utrzymać prowadzoną grę pozorów.

Dzieło napisane ze swadą i humorem, przez lata bawiło i umoralniało pokolenia Polaków. W tym roku zostało wybrane do „Narodowego Czytania”, przez patronującą akcji parę prezydencką – Andrzeja Dudę oraz Agatę Kornhauser-Dudę.

7 KOMENTARZE

  1. Pani prezydent skoro pani już była i znowu brylowała tym razem na rynku (placu defilad bez zieleni i cienia) to trzeba było obejść ulice dookała owego obiektu jak wyglądają. Również obok kościoła. Czy pani nie jest wstyd ?

  2. Komu to czytali? Gołębiom, cyganom, czy komu? Bzdety w godzinach pracy za którą kupe kasy biorą, a tu jak śmierdziało, tak i nadal śmierdzi. Zabawa trwa. Ta kobieta powinna nazywać się POrażka.

  3. Ale to Narodowe Czytanie to chyba w sobotę, tyko to dzień wolny i trzeba by było w piątek PO „pracować”
    Takie miasto możliwości!

  4. Żenada. Ta akcja ma być organizowana dopiero dzisiaj, ale pasikoniki nie chcąc poświęcać dnia wolnego robią to w godzinach pracy. Czy wzięli na opuszczenie miejsca pracy urlop bezpłatny? PIP powinna to sprawdzić Z URZĘDU!!!

  5. Cała Polska czyta w sobotę, a zapracowani w Koziołkowie-Matołkowie czytają w piątek, w godzinach pracy. Dla kogo to czytali? Dla siebie nawzajem.

Skomentuj