Narodowe Czytanie na rynku. Ze Słowackim mierzyli się prezydent, radni, uczniowie i wielu innych

4

Fragmenty „Balladyny” można było usłyszeć na kozielskim rynku. Dramat Juliusza Słowackiego został lekturą dziewiątej odsłony „Narodowego Czytania”. Nasze miasto po raz kolejny przyłączyło się do tej ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo.

Miejska Biblioteka Publiczna do wspólnej lektury zaprosiła przedstawicieli samorządu, ludzi kultury, dziennikarzy oraz młodzież z kędzierzyńsko-kozielskich szkół. Wszystkim wydarzeniom związanym z akcją „Narodowe Czytanie” patronuje para prezydencka.

4 KOMENTARZE

    • „Mam przeczucie graniczące w pewnością” (powiedzenie wprowadzone do języka polskiego przez Antoniego parówka Macierewicza), że wielu by się z chęcią postawiło w roli świń.

  1. Tłumy mieszkańców :) Pytanie czy takie „imprezy”mają sens. Godzina 12 w piątek to chyba nie najlepszy termin skoro tylko funkcyjni w czasie pracy i uczniowie w czasie lekcji się pojawili, czytając sami sobie. Ale ważne, że prezydent znowu zaisyniała w mediach. Chociaż może o to chodziło by nikt postronny tego nie słuchał…

  2. Hmm, czy ktoś wcześniej przepędził dziatwę, która co najmniej do 17 korzysta w basenu na rynku? Czy planowane jest nabicie syrence na plecach tabliczki z zakazem kąpieli w języku romskim?
    A czy strażnik miejski obserwujący kąpiące się dzieci przez kilka godzin, nie podpada pod jakiś paragraf?

Skomentuj