Nareszcie uczniowie „szesnastki” mogą zagrać w piłkę na własnym boisku szkolnym. Uroczyste otwarcie

6

Od lat trenowali w parku lub na boiskach klubów sportowych, teraz mają już swoje własne nowoczesne miejsce na treningi. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16 w Sławięcicach doczekała się boiska z prawdziwego zdarzenia, na którym uczniowie mogą rozwijać swoje sportowe pasje. Inwestycja gminy Kędzierzyn-Koźle warta 1 mln 400 tys. zł została dziś oddana do użytku. 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Sławięcicach mają do czego wracać po zdalnej nauce narzuconej w związku z panującą pandemią. W szkole będzie czekać na nich nowoczesne boisko i tor sprawnościowy, gdzie będą mogli rozruszać się po tygodniach spędzonych przed komputerem.

Przez wiele lat uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Sławięcicach nie mieli warunków do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Dzieci korzystały z terenu klubu sportowego, lub biegały po ścieżkach w parku. Teraz mają do dyspozycji boisko do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, bieżnię do skoków w dal, 60-metrową bieżnię i tory sprawnościowe dla młodszych klas.

Szkoła czekała na taką inwestycje wiele lat. Poprzednia dyrekcja starała się o boisko jeszcze za prezydenta Wiesława Fąfary. Wiecznie nie było środków, robione projekty przepadały. Dopiero kiedy pani prezydent Sabina Nowosielska pochyliła się nad tematem, wszystko udało się zrealizować i możemy dziś cieszyć się nowym boiskiem – mówi Magdalena Szyndzielorz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Sławięcicach.

Inwestycję zrealizowała gmina Kędzierzyn-Koźle, wydając na ten cel 1 mln 400 tys. złotych. Dziś na terenie szkoły odbyło się uroczyste otwarcie boiska.

Kilka lat temu zadecydowaliśmy, że najpierw zainwestujemy w szkolne toalety, wymianę posadzki i w międzyczasie zrobimy projekt boiska. No i stało się, dziś możemy cieszyć oko pięknym obiektem. Jest to miejsce, z którego będą korzystać nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy Sławięcic – mówi Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

W uroczystości otwarcia boiska uczestniczyli m.in prezydent Sabina Nowosielska oraz jej zastępcy Wojciech Jagiełło i Artur Maruszczak, a także radny Tomasz Scheller. Przedstawiciele władz osobiście sprawdzili, jak biega się na nowej bieżni boiska.

6 KOMENTARZE

  1. Nie mogę doczekać się uroczystego otwarcia jakichś toalet miejskich. Oczywiście relacja z pierwszych …….. też będzie.

  2. Czyżby Sabinie Nowosielskiej i reszty władzy nie przeszkadzała obecność księdza i kropienie święconą wodą. Gdzie błyskawica, różowa tęcza i hasła w…..ć i inne hasła-wulgaryzmy którym patronowali podczas tzw. spacerów postępowej dzieciarni i młodzieży która opuści miasto możliwości jak skończy szkołę.

  3. Wystarczyło się tylko pochylić i boisko po wielu latach syarań,doczekało się otwarcia a poprzedni Prezydent miasta z PRL -u ,to nawet nie chciał się pochylić bo był z tzw.betonu.Jak się chce,to można.Więcej trzeba takich obiektów w naszym mieście a nie tylko rośliny nasadzać za grube pieniądze.Kiedy wreszcie doczekamy się krytego lodowiska w naszym mieście.Młodzież ucieka i miasto jest jak wielka sypialnia.

    • I oto właśnie Queen objawił nam swoje przemyślenia nt. powodu ucieczki młodzieży i przeobrażania się miasta w wielką sypialnię. Oraz to, że dla wybudowania boiska wystarczy się tylko pochylić.

Skomentuj