Narada z dyrektorami przed 1 września. Punkty szczepień będą mogły działać w szkołach

6

1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Po wakacyjnej przerwie uczniowie wrócą do klas, a zajęcia będą odbywać się w formie stacjonarnej. Aby ponownie uniknąć nauki zdalnej rząd promuje szczepienia przeciw COVID-19 wśród dzieci powyżej 12. roku życia. W kędzierzyńsko-kozielskich podstawówkach trwają już przygotowania, aby umożliwić chętnym przyjęcie pierwszej dawki preparatu.

W magistracie odbyła się narada dyrektorów placówek oświatowych z władzami miasta oraz dyrektorem szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa jeszcze we wrześniu w szkołach odbędą się spotkania informacyjne z rodzicami. Szczepionka przeciw COVID-19 nie będzie obowiązkowa, decyzję o jej podaniu podejmą opiekunowie prawni uczniów wypełniając odpowiednią deklarację.

Miejskie szkoły przy współpracy ze szpitalem w Kędzierzynie-Koźlu są gotowe do zorganizowania punktów szczepień bezpośrednio na terenie placówek.

6 KOMENTARZE

  1. Wie ktoś dlaczego chcą szczepić dzieci i młodzież skoro oni przechodzą kowid jak ci po amantadynie czyli bezobjawowo albo łagodnie a szczepionka ma niby chronić jedynie przed ciężkim przebiegiem choroby ale nie ma nic wspólnego z zakażaniem – bo czy szczepiony czy nie, złapać wirusa każdy może….

  2. Dobrze że są bez maski, wiemy kogo karać za to że naszym dzieciom każe się wstrzykiwać preparat genowy za który nikt nie chce wziąć odpowiedzialności, tylko zachęca się hulajnogami, milionami i oddaniem naszych praw które zostały nielegalnie zabrane, bo nadal nie ma żadnego stanu z 3 które mogą ograniczyć nasze prawa!

Skomentuj