Napadli z nożem na sklep spożywczy. Nastoletni przestępcy w rękach kryminalnych

0

Sukcesem zakończyło się ponad półroczne śledztwo kryminalnych z Kędzierzyna-Koźla. Kilka dni temu zatrzymali oni dwóch nastolatków, którzy w maju ubiegłego roku dokonali rozboju z nożem w jednym ze sklepów spożywczych.

Do zdarzenia doszło w maju 2015 roku. Nieznani sprawcy wieczorem wtargnęli do jednego ze sklepów spożywczych na terenie miasta i grożąc nożem ekspedientce zażądali wydania pieniędzy. Łupem sprawców napadu padł także alkohol oraz papierosy.

Gdy na miejsce napadu przyjechali policjanci okazało się, że po napastnikach nie ma już śladów.

– Ustaleniem napastników zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić na trop przestępców. Systematyczna praca policjantów przyniosła efekty. Kryminalni ustalili, że związek z rozbojem może mieć 18 i 19-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla – opowiada podkomisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Sprawców udało się zatrzymać kilka dni temu. Obaj nastolatkowie zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora najbliższe trzy miesiące spędzą oni w areszcie. Za napad z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

rozb2

rozb3

Skomentuj