Napadł na 16-latka, pobił go i groził, że wywiezie do lasu. 17-letni kędzierzynianin odpowie za rozbój

2

Policjanci zatrzymali 17-letniego sprawcę rozboju. Młody mężczyzna pobił 16-latka i zabrał mu telefon komórkowy. Przed policjantami ukrył się w wersalce. 17-latek już wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do policjantów z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zgłosił się ojciec pokrzywdzonego informując, że jego 16-letni syn został zaatakowany przez młodego mężczyznę, który kilkukrotnie go uderzył i grożąc „wywiezieniem do lasu”, zażądał telefonu komórkowego. Obawiając się o własne bezpieczeństwo, nastolatek oddał agresorowi telefon warty 1 000 złotych.

Praca operacyjna funkcjonariuszy oraz podany przez pokrzywdzonego rysopis napastnika, pozwoliły na ustalenie danych sprawcy. Policjanci udali się więc do miejsca jego zamieszkania, gdzie znaleźli podejrzanego o dokonanie rozboju 17-latka. Młody mężczyzna ukrył się przed stróżami prawa w wersalce.

17-letni rozbojarz już wcześniej popełnił podobne przestępstwo, o którym pisaliśmy tutaj. Podejrzany usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Przypominamy, że w sytuacji, gdy sprawca ukończy 17 lat, ponosi już odpowiedzialność karną przewidzianą w kodeksie karnym. A tutaj najniższą karą jest grzywna, z kolei najsurowszą dożywotnie pozbawienie wolności. Pozostaje jeszcze wpis w kartotece karnej, a w wielu sytuacjach karalność automatycznie pozbawia wykonywania danego zawodu.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

2 KOMENTARZE

  1. Jego zawód to taki, jak przedstawiono w artykule. Po wyjściu z mamra będzie dalej go wykonywał, być może z lepszymi kwalifikacjami.

  2. No brawo…. Efekt wychowania bezstresowego właśnie zaczyna przynosić żniwa. Daleko nie musze sięgać. Głupi rodzice pozwalają i nie pilnują 9-latka a ten zaczyna robić zlośliwosci sąsiadom. Kryminał z niego wyrośnie….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj