Namierzyli motocyklistę, który trzy razy uciekał policji. To 41-letni mieszkaniec naszego powiatu

6
Ilustracja.

41-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w ostatnich tygodniach trzykrotnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i skutecznie uciekał na motocyklu przed funkcjonariuszami z drogówki. Nie uniknął jednak odpowiedzialności. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez policjantów z pionu kryminalnego.

Śledczy od kilku dni intensywnie pracowali nad sprawą dotyczącą motocyklisty, który pierwszy raz 12 sierpnia w miejscowości Babice nie zatrzymał się do kontroli mundurowym z raciborskiej drogówki. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie powtórzył jeszcze dwukrotnie 24 sierpnia w Raciborzu na ulicy Władysława Reymonta oraz na drodze krajowej numer 45 w okolicy Zakrzowa (gmina Polska Cerekiew).

Mężczyzna wykazał się nieodpowiedzialnością, stwarzając zagrożenie na drodze nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale też innych kierowców. Podczas brawurowej jazdy, łamał na drodze szereg przepisów. Motocyklista w każdym z trzech przypadków nie reagował na dawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się, wydawane przez policjantów. 41-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w środę został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Od raciborskich śledczych usłyszał zarzuty. Nieodpowiedzialny motocyklista może spędzić nawet 5 lat w więzieniu.

6 KOMENTARZE

  1. To mój prawnuk! Ma to po mnie, bo ja kiedyś też tak skutecznie uciekałam przed organami po lesie, pierwszy raz – jak pędziłam bimber, drugi – jak zajumałam choinkę na święta, i trzeci – jak kłusowałam metodą na bobra.

  2. Bardzo dobrze że w końcu policja łapnęła cymbała stwarzającego zagrożenie dla innych użytkowników dróg ?

    Ale ZARAZ uruchomi się na forach front OBRONY kretynów i cymbałów drogowych ?

    Już nawet można wytypować, kto pierwszy weźmie w obronę tego cymbała ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj