Namawiał dziecko na seks. Akcja Grupy Niewidzialni Obrońcy Nieletnich w Kędzierzynie-Koźlu. WIDEO

10
Fot. screen z materiału grupy Niewidzialni Obrońcy Nieletnich.

Według grupy internetowej Niewidzialni Obrońcy Nieletnich mężczyzna wysyłał poznanym w sieci dzieciom treści pornograficzne, swoje roznegliżowane zdjęcia, opisywał, co będzie z nimi robił, oraz namawiał na seks. Umówił się z nowo poznanym dzieckiem w kędzierzyńsko-kozielskiej galerii handlowej. To była zasadzka.

W piątek (7 stycznia) na terenie galerii handlowej w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzona została prowokacja grupy Niewidzialni Obrońcy Nieletnich. Grupa działa już od dłuższego czasu i ma na swoim koncie kilka zatrzymań.

Każdy z nas jest nie tylko działaczem społecznym, ale przede wszystkim rodzicem. Niewyobrażalne jest dla nas to, aby dzieciom działa się krzywda. Postanowiliśmy założyć stowarzyszenie i jeszcze więcej czasu poświęcać na łapanie pedofilów, ale również edukację dzieci. Bo to właśnie edukowanie w tym zakresie jest niezwykle ważne – mówi Radosław z grupy Niewidzialni Obrońcy Nieletnich.

Tym razem do ujęcia podejrzanego o pedofilię mężczyzny doszło w Kędzierzynie-Koźlu.

W piątek otrzymaliśmy informację, że do Kędzierzyna-Koźla ma przyjechać mężczyzna, który za pośrednictwem komunikatora internetowego prowadził korespondencję z pełnoletnią kobietą podającą się za 12-latkę. Mężczyzna, będąc przekonanym, że rozmawia z osobą, która nie ma ukończonych 15 lat, składał jej propozycje seksualne. Tego samego dnia 26-latek został zatrzymany na terenie naszego miasta. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący usiłowania popełnienia przestępstwa polegającego na składaniu za pośrednictwem internetu propozycji seksualnej małoletniemu poniżej lat 15. Materiały z wykonanych czynności zostały już przekazane do prokuratury – informuje nadkom. Magdalena Nakoneczna.

Pamiętajmy, że świat wirtualny, w którym coraz więcej czasu spędzają dzieci, oprócz korzyści niesie ze sobą również wiele niebezpieczeństw. Dlatego bardzo istotne jest, by rodzice interesowali się tym, co ich pociechy robią w sieci i sprawdzali, jakie strony internetowe odwiedzają, z kim korespondują. Podczas rozmów z dziećmi warto je uświadamiać, jakie zagrożenia mogą napotkać w sieci. Ważne jest również, by dzieci wiedziały, że w momencie, gdy się z nimi zetkną, powinny niezwłocznie informować o tym rodziców lub opiekunów – apeluje nadkomisarz Nakoneczna.

10 KOMENTARZE

 1. Szariat za pedofilię kastruje delikwenta. Złodziejowi obcinają dłoń. Za narkotyki i morderstwo karzą śmiercią.
  Kocham Islam.
  Zachodnia Europa jak zwykle już nas wyprzedziła. U nich za 10 lat będzie szariat.
  W USA w niektórych stanach za recydywę pedofil dostaje karę śmierci.
  U nas dyskusja o karach dla pedofili jakoś ucichła.

 2. Takie akcje to zostawcie odpowiednim służbom,hobbiści amatorzy.
  Niewidzialni Obrońcy Nieletnich żbierają pieniądze przez facebooka.
  Podobno mają duże wydatki.
  Zawsze tak jest zaczyna się od sczytnego celu,niby za darmo,w wolnym czasie a kończy na zbieraniu kasy,może zaraz jakaś fundacja powstanie z prezesem i zarządem i pensjami??

  • USA publikuje się dane osobowe i portrety pamięciowe pedofilów. W Polsce trzeba mieć na to specjalną zgodę – ofiar i sprawców.
   Jednak w merostwie stanu Wisconsin w USA każdy mieszkaniec może obejrzeć sobie zdjęcie ludzi, którzy za te czyny zostali skazani. W każdej chwili może wejść do internetu, i sprawdzić co jego sąsiad ma na sumieniu. Nikt nie robi hałasu o to, że pedofil będzie pokrzywdzony czy wytykany palcem przez społeczność. Amerykanie doszli do wniosku, że najlepsze efekty daje wspólne działanie zapobiegawcze.Sprawca, jeśli zechce wynieść się do innego stanu, zmienić miejsce zamieszkania – musi uzyskać zgodę. Jeśli opuści dom bez takiej zgody, to zaraz policja wszczyna poszukiwania. Ujawnienie twarzy pedofila okazało się skuteczniejszym sposobem niż np. stosowane w Polsce elektroniczne obroże.

 3. Szkoda strzępić język! Jak się patrzy i czyta jakie dostają wyroki to nóż w kieszeni się otwiera. Wygląda to tak jakby prokuratorzy i sędziowie też należeli do tej kasty razem z duchownymi i są nietykalni.

Skomentuj