Nalot na nielegalny salon gier. Celnicy zatrzymali cztery automaty, ich właściciel może trafić za kraty

1

We wtorek, 16 lipca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Opola zlikwidowali nielegalny salon gier na automatach na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W lokalu  ujawniono i zatrzymano cztery sztuki automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (tekst jednolity Dz.U. 2019, poz. 847).

Za organizację gier hazardowych wbrew przepisom ustawy oraz warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie. Obecnie na terenie województwa opolskiego automaty do gier w sposób zgodny z przepisami eksploatowane są tylko w jednym kasynie gier, w Opolu, które funkcjonuje na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów.

Dodatkowo, po zmianach przepisów od 1 kwietnia 2017 r. prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach może odbywać się w salonach gier i jest objęte monopolem państwa. Obecnie działa jeden taki salon na południu Opolszczyzny, który uzyskał stosowne zezwolenia. Podkreślić należy, że wszystkie inne lokale na terenie Opolszczyzny, w których urządza się gry na automatach działają nielegalnie.

1 KOMENTARZ

  1. „W lokalu ujawniono i zatrzymano cztery sztuki automatów do gier, na których urządzane były gry hazardowe”
    Szkoda, że nie ujawniono i zatrzymano parę sztuk przestępców, którzy stali za tym procederem.

Skomentuj