Największy złowiony karp miał 39 centymetrów. Wędkarski Dzień Dziecka w Rogach [ZDJĘCIA]

0

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Azoty Kędzierzyn-Koźle zafundowało najmłodszym mieszkańcom miasta Dzień Dziecka pełen rywalizacji wędkarskiej. Największy złowiony karp miał 39 centymetrów. Jednak nie zwycięstwo było najważniejsze, tylko dobra zabawa.

W niedzielę, 5 czerwca nad zbiornikiem w Rogach odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Dzieci pod okiem doświadczonych wędkarzy rywalizowały w łowieniu ryb. Oczywiście Dzień Dziecka to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim gry, zabawy sportowe i wiele niespodzianek.

Po dwóch latach covidowej nieobecności z ogromną radością powróciliśmy do pięknej tradycji wędkarskich obchodów Dnia Dziecka. 5 czerwca spotkaliśmy się rodzinnie, aby wędkować, bawić się, śmiać i spędzić ze sobą czas. Było różnorodnie, kolorowo i z niespodziankami. Same zawody przeprowadziliśmy w formule Big Fish i mały Bartek pokazał wszystkim, jak się wędkuje – wyholował pięknego i dorodnego, bo 39 cm karpia. Były oczywiście i inne sukcesy – mówi Wojciech Czapla, prezes Koła PZW Azoty K-Koźle.

Dzieci cieszyły się z każdej wyłowionej ryby, jak im poszło? Oto wyniki:

MŁODSZA GRUPA WIEKOWA:

1. Bartosz Grabowski – karp 39 cm
2. Maks Bogusz – wzdręga 20 cm i Tomasz Połeć – okoń 20 cm
3. Piotr Stawski – wzdręga 19 cm
4. Szymon Suska – leszcz 18 cm
5. Tomasz Zembski – płoć 16 cm

STARSZA GRUPA WIEKOWA:

1. Nikola Kuskowska – wzdręga 23 cm
2. Michalina Josiek – leszcz 19 cm
3. Adam Połeć – sum karłowaty 18 cm
4. Julia Stachoń – okoń 17 cm, Julia Marusiak – leszcz 17 cm, Zuzanna Stachoń – sum karłowaty 17 cm, Michał Niżborski – krasnopióra 17 cm i Igor Musielak – krasnopióra 17 cm.

Ponadto odbyły się dwa biegi przełajowe, pokaz ratowników WOPR, zabawy sprawnościowe (rodzinne skoki w workach, przeciąganie liny, rzut do celu), spotkanie i pokaz działań strażackich w wykonaniu strażaków z OSP Kłodnica. Odbył się również quiz wiedzy wędkarskiej i ogólnej, w którym także uczestnicy zostali nagrodzeni.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj