Największe wrażenie zrobiła tresura policyjnego psa. Przedszkolaki z wizytą na komendzie

1

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu odwiedziły stróżów prawa w kędzierzyńsko-kozielskiej komendzie. Policjanci opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu lub motocykla oraz zobaczyć pokaz tresury psa policyjnego, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

Dzieci ze szkół i przedszkoli chętnie odwiedzają policyjne jednostki. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym oznakowane pojazdy policyjne – radiowozy, motocykle i oprowadzają „małych gości” po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.

11 października naszą komendę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu. Przedszkolaki, które przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą kędzierzyńsko-kozielskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.

Policjanci rozmawiając z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa zorganizowali mini quiz, podczas którego maluchy wykazały się dużą wiedzą. Uczestnicy quizu w nagrodę otrzymali książeczki „Bezpieczny Przedszkolak”. Każdy mógł również zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla, czy radiowozu. Jednak największą atrakcją okazał się pokaz tresury psów policyjnych, który wywołał wśród dzieci najwięcej emocji.

1 KOMENTARZ

  1. A ci dalej zamiast pracować, wycieczki po przedszkolach i szkołach sobie urządzają. Halo w TVP pokazywali że odbywa się szkolenie psów policyjnych z użyciem helikoptera, może tam by się przydało udać.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj