Najubożsi mieszkańcy miasta otrzymają paczki żywnościowe. Akcja rusza w przyszłym tygodniu

30

Makarony, mleko, sery, wędliny i warzywa to tylko część produktów, które otrzymają osoby najuboższe w naszym mieście. Od przyszłego tygodnia rusza pomoc żywnościowa finansowana przez Unię Europejską, a realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

W poprzednich latach dystrybucją paczek zajmowała się Akcja Humanitarna „Życie” wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku zajmie się tym wyłącznie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wsparcie jest organizowane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 i jest wspófinansowane z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Gdy dowiedzieliśmy się, że w tym roku nie będzie nas mogła wspierać Akcja Humanitarna „Życie” natychmiast rozpoczęliśmy poszukiwania innej organizacji, która by się tego zadania podjęła. Ponieważ nie udało nam się nikogo takiego znaleźć, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej sam zdecydował się to zrealizować – mówi Agata Morkis, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Paczki będą wydawane od kwietnia do sierpnia, w przyszłym tygodniu 20, 21 i 22 kwietnia rusza pierwsza akcja wręczania produktów żywnościowych potrzebującym. Dochód osoby, która zamierza skorzystać z pomocy, nie może przekraczać kwoty 1.542 zł i 20 gr netto dla osoby samotnej i 1.161 zł i 60 gr dla osoby będącej w rodzinie.

Osoby potrzebujące odbierają pomoc żywnościową na podstawie wydanych przez
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej skierowań z wyznaczoną datą odbioru. Każdy, kto chce otrzymać takie wsparcie i spełnia wszystkie warunki, może zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu otrzymania skierowania.

Każda z osób korzystających z tej formy pomocy otrzymała artykuły warzywne i owoce (groszek z marchewką, fasolę w puszce, koncentrat pomidorowy, buraczki, powidła śliwkowe, sok jabłkowy), artykuły skrobiowe (makaron jajeczny, makaron bezglutenowy, ryż biały, kaszę gryczaną, herbatniki), artykuły mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający), artykuły mięsne (szynkę drobiową, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju), ponadto: cukier biały, olej rzepakowy oraz danie gotowe w postaci gołąbków w sosie pomidorowym. Żywność będzie wydawana w magazynie przy ulicy Głubczyckiej 5e w godzinach od 9 do 13.

30 KOMENTARZE

 1. Wśród tych najuboższych znajdą się cyganie ze złotym łańcuchem lub zębem i do tego BMW. Oczywiście nie zapomniana patologia (pijusy,nieroby i dziecioroby żerujący na MOPSie) która wszelkie pieniądze woli przelać do gardła nim se kupić coś do zjedzenia. Niewielka część to uczciwi emeryci czy renciści z małymi dochodami.

 2. Czyli że co? Naprawdę nic się nie zmieniło i pomoc dalej dostają nieroby i ciapaci bo im się należy a nie ludzie którzy po zrobieniu opłat nie mają na jedzenie bo przekraczają próg dochodowy, to jest chore.

    • Rychu się nudzi nie pisze swych idiotycznych komentarzy pod swym nickiem tylko złośliwości i frustracje wylewa pod czyimś nickiem. To cham ! Jeśli ci zależy na moim pseudo to se go weź. A jeśli nie to zacznij pisać merytorycznie. A tak przy okazji nikt mądry nie będzie pisać wywodów na temat kopania rowu bo mamy 21 wek i od dziesięcioleci są do tych celów koparki. Tylko czy to dojdzie do tego błazna który się podszywa ?

 3. Nie rozumiem dlaczego Państwo Polskie rozdaje żywność, przecież cała Europa nam zazdrości bogatego państwa i tego, że jest to kraj mlekiem i miodem płynący. Manna leci z nieba, nic z tego nie rozumiem jak tak można jeszcze żarcie rozdawać.

  • Po primo to Europa ma nas gdzieś. To nasi durni zadufani w sobie politycy wmawiają że Polska to pępek świata. A żywność jak ma się zmarnować to lepiej dać ale rzeczywiście biednym i potrzebującym a nie patologi czy cyganom. Ale nareszcie [piszesz coś z sensem a nie jak do tej pory.

    • Bo musisz obserwatore społeczny wiedzieć że ja jestem miszczem bracku inteligiencjj co witac oras cuć i wiem kiedy jest ssęsem a kiedy nie ssęsem . W Branicach skonczylech 2 klasy – dwie pierwsze i dwie drógie i tera wiem jusz wszysko ! Zalusz sie !!! Ite se pokopc rofy :))))))

Skomentuj