Najmłodsi uczniowie za tydzień powrócą do szkół. Pozostałe obostrzenia przedłużone o dwa tygodnie

6
Minister zdrowia Adam Niedzielski.

Decyzję o powrocie najmłodszych uczniów do szkół oficjalnie ogłoszono podczas połączonej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Wznowienie nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie jedynym złagodzeniem obowiązujących obecnie obostrzeń. Tłumacząc decyzję minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że taki krok wiąże się z małym ryzykiem pogorszenia sytuacji epidemicznej, natomiast dalsze prowadzenie nauki zdalnej dla najmłodszych uczniów mogłoby mieć niekorzystne konsekwencje w ich procesie edukacji.

– Mamy za sobą bardzo trudną decyzję, która jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności dot. dalszego rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę – mówił minister Adam Niedzielski.

Minister Przemysław Czarnek poinformował, że jego resort opracował szczegółowe regulacje dotyczące wznowienia stacjonarnej nauki najmłodszych uczniów. Zachowaniu bezpieczeństwa ma służyć m.in. przetestowanie pod kątem koronawirusa nauczycieli.

– Uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli – wskazywał minister Przemysław Czarnek.

Pozostałe obostrzenia obowiązujące obecnie zostały wydłużone o kolejne dwa tygodnie.

6 KOMENTARZE

  1. Brawo Nasze Państwo,Bruksela nakazała to wykonujecie polecenia.Cały biznes położycie,wszystkie hotele,restauracje oraz siłownie.Ale co Was to obchodzi.Prawo i obostrzenia pisane nocą na kolanie nieudolnych polityków.Tarcza antykryzysowa(podobnie jak w marcu)dla wszystkich tylko nie dla tych co jej najbardziej potrzebują.Przyznawana według przeważających kodów pkd.Żenada jakaś -80%uprawnionych nie może z niej skorzystać.Masakra

  2. Minister, który twierdził niedawno, że młodzież do 16 roku życia nie może się przemieszczać, ponieważ trzeba chronić „naszych seniorów” bo dzieci to największy „pas transmisyjny” wirusa, teraz mówi, że pójście dzieci do szkoły „wiąże się z małym ryzykiem pogorszenia sytuacji epidemicznej”. Gratuluję obu ministrom logiki.

    • bo gdyby wcześniej minister powiedział: „nie musicie się szwendać gówniarze to się nie szwendajcie” a później by powiedział: „musicie się pomału wziąć gówniarze do nauki” to by trafiło do twojej logiki i nie musiałabyś nikomu niczego gratulować.

Skomentuj