Najlepsze wyciągi i trasy na narciarskie szaleństwo

3

Coraz krótsze i chłodniejsze dni mogą zwiastować tylko jedno – początek sezonu narciarskiego! Jeśli jesteś fanem białego szaleństwa, zobacz, co przygotowało dla ciebie Biuro Podróży ITAKA. Niektóre kierunki mogą cię zaskoczyć.

Blisko i szybko, czyli narty w Polsce

Najlepsze ośrodki narciarskie w Polsce nie mają powodów do wstydu. Na nartach pojeździmy między innymi w Karpaczu, Zębie, Szklarskiej Porębie i Zakopanem. Na miejscu czekają stoki narciarskie i wyciągi, a także luksusowe hotele ze strefami SPA. W niektórych znajdują się też kryte baseny.

Plusem zimowego wypoczynku w Polsce niewątpliwie jest bliskość i możliwość dojechania własnym transportem. To dobra propozycja między innymi dla rodzin z dziećmi, a także osób, które w dobie pandemii unikają transportu zbiorowego.

Po sąsiedzku, czyli narty w Czechach i na Słowacji

W Czechach i na Słowacji czujemy się jak w domu. Podobieństwa językowe sprawiają, że łatwo o wzajemne zrozumienie, odpada więc problem nieznajomości języka. Do Czech i na Słowację, podobnie jak w przypadku zimowego wypoczynku w Polsce, można dojechać własnym autem.

Jeśli zdecydujemy się na Czechy, czekają na nas ośrodki narciarskie w Harrachovie i Libercu. Ich atutem jest między innymi bliskość wyciągów narciarskich.

Na Słowacji na narciarzy czeka dobrze przygotowana infrastruktura w Jasna Chopok, Beszeniowej i Liptowskim Mikułaszu. Ośrodki są przygotowane na przyjęcie rodzin z dziećmi.

Narty w Alpach, czyli zima w Austrii i we Włoszech

Dwa najpopularniejsze kierunki na narty z ITAKĄ, to Włochy i Austria. Te kierunki wybierane są nie tylko ze względu na doskonale przygotowane trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, ale też otoczenie jakże odmienne od tego, z którym stykamy się na co dzień. Majestatyczny widok na ośnieżone góry to tutaj w sezonie zimowym codzienność. Rzadko zachodzi potrzeba uzupełniania stras sztucznym śniegiem. I co ciekawe, zimą słońce świeci tu zdecydowanie częściej niż w Polsce.

W Alpach dobrze czują się zarówno wytrawni, jak i początkujący narciarze. W tym roku w ofercie ITAKI można znaleźć oferty uwzględniające dojazd własny.

Tam, gdzie ciepło, czyli narty w Turcji i Hiszpanii

Ciepło, a nawet gorąco, jest tylko latem. W górskich regionach Hiszpanii i Turcji zimą leży śnieg i można oddać się białemu szaleństwu. W Turcji najpopularniejszym regionem narciarskim jest Kapadocja znana z bajecznych krajobrazów powstałych na bazie skał tufowych. W Hiszpanii największym powodzeniem cieszy się pasmo górskie Sierra Nevada. Jeden i drugi kraj przyciąga nie tylko wyjątkowymi stokami narciarskimi, ale też oryginalną i niepowtarzalną kuchnią.

Ze względu na odległość do Turcji i Hiszpanii trzeba dostać się samolotem.

Na koniec niespodzianka, czyli narty w Bułgarii

Bułgaria w ogóle nie kojarzy się Polakom z zimowym wypoczynkiem. Przywykliśmy myśleć o niej w kategorii letnich upałów i zjawiskowych plaż nad Morzem Czarnym. A przecież tereny położone z dala od wybrzeża są jak najbardziej górzyste i do tego doskonale przygotowane na przyjęcie zimowych turystów. Najpopularniejsze ośrodki to Bansko i Borovets. Szczególnie ten ostatni wart jest uwagi. Niektóre hotele położone są tak blisko stoków, że w drodze powrotnej nie trzeba odpinać nart. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to w niczym nie ustępuje włoskiej i austriackiej.

Materiał partnera

3 KOMENTARZE

  1. Niech dalej się nie szczepią to na święta już pojadą palcem po mapie bo wszystko będzie zamknięte, skoro rozchorowuja się osoby podwójnie zaszczepione to nie ma szans aby ludzie dalej nie lądowali w szpitalach i tam umierali. No cóż mamy demokrację i każdy wybiera swój los. Oby nie najgorszy bo dopiero później jest płacz.

  2. Rada medyczna dała jednoznaczne wytyczne o których mówił w radio jeden z jej członków profesor medycyny. Chodzi oczywiście o restrykcje w
    Sensie ograniczenia dla niezaszczepionych. Na próżno, brutalna polityka i kurs związany z procentami poparcia dla pisiorow uniemożliwia przyjęcie rozsądnych rozwiązań ponieważ znakomita większość przygłupów niezaszczepionych to wyborcy PiS. Wszyscy o tym wiedzą. Wyborcy PiS to gatunek który myśli ze pieniądze biorą się z bankomatów i jest gitara, praca nie uszlachetnia tylko jest narzędziem kapitalistycznego wyzysku etc. Kuzwa w jakim ja kraju nieuków żyje, brak słów

Skomentuj