Najlepsi z najlepszych nagrodzeni. Poznajcie zwycięzców drugiej edycji „Kozielskiej Sceny Debiutów”

0

Ponad 50 młodych ludzi z całego kraju zgłosiło się do drugiej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” w Kędzierzynie-Koźlu. Młodzi i zdolni laureaci pokazali, jak wielki mają talent oraz zaserwowali widowni niezwykły koncert.

To już druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” w Kędzierzynie-Koźlu. Jego celem jest popularyzacja twórczości polskich artystów, kompozytorów oraz autorów tekstów, m.in: Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Wodeckiego. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się ponad 50 młodych ludzi z całego kraju, którzy na podstawie nadesłanych materiałów zostali wyłonieni przez radę artystyczną festiwalu.

Jury w składzie Korneliusz Wiatr – przewodniczący, Beata Przybytek, Katarzyna Godzisz, Karolina Wieczorek i Piotr Gabrysz wyłoniło najzdolniejszych młodych ludzi.

W grupie młodszej (7-14 lat) bezkonkurencyjny okazał się Jakub Rogala, zaraz po nim uplasowała się Oliwia Walicka, a trzecia na podium znalazła się Ida Kucharska. Wyróżnienia trafiły do: Kariny Skwarczyńskiej, Natalii Asman i Nikodema Koniecznego.

Najlepsi w starszej grupie wiekowej (15-24 lata) to Urszula Kozielska, Ida Szebla oraz na trzecim miejscu Natalia Tul. Wyróżnienia przypadły: Julii Kuzyka, Marii Sawickiej i Jakubowi Stolarkowi.

Podczas koncertu galowego laureatów zagrał zespół Walk Away z Beatą Przybytek.

Skomentuj