Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 maja 2024 23:55
Reklama
Reklama
Reklama

Najlepsi uczniowie nagrodzeni. Olivier Kwiecień i Mateusz Magiera tegorocznymi laureatami nagrody im. Mariana Górnego

Najlepsi uczniowie nagrodzeni. Olivier Kwiecień i Mateusz Magiera tegorocznymi laureatami nagrody im. Mariana Górnego
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się wręczenie nagrody im. Mariana Górnego, przyznawanej osobom wyróżniającym się w zakresie nauk technicznych.

Nagroda imienia Mariana Górnego jest przyznawana od roku 2010, gdy zmarł jej patron. Fundatorem wyróżnienia jest Grupa Azoty ZAK S.A., z którą Marian Górny przez lata był związany zawodowo. Przyznaje ją kapituła złożona z przedstawicieli ZSTiO oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, zasiada w niej także Barbara Szeremeta, córka Mariana Górnego. W tym roku, po raz pierwszy starostwo powiatowe objęło patronatem to wydarzenie.

Tegorocznymi laureatami nagrody imienia Mariana Górnego są Olivier Kwiecień i Mateusz Magiera z klasy czwartej mechatronicznej. Poza udziałem w licznych konkursach, opracowali innowacyjny i zautomatyzowany system okienny. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele kapituły, starosta powiatu Paweł Masełko oraz Iwona Drozdowicz-Tomaszek z Grupy Azoty ZAK.

- W pierwszej klasie wzięliśmy udział we wręczeniu nagrody imienia Mariana Górnego. Zmotywowało nas to, przez co zaczęliśmy dążyć do jej zdobycia. Dzięki pomocy nauczycieli, zapoznaliśmy się ze starszymi uczniami i ich wynalazkami. Przez ostatnie lata próbowaliśmy stworzyć coś swojego. Mieliśmy pomysł stworzyć innowacyjne okna, które same się zamykają. Już pracujemy nad kolejnym projektem - mówią laureaci konkursu.

- Sama idea nagrody imienia Mariana Górnego, który był związany z Kędzierzynem-Koźlem, jest warta, aby ją poprzeć. Z uwagi na to, że w inicjatywę jest zaangażowana powiatowa szkoła, a nagroda jest dla uczniów, którzy osiągną wybitne wyniki w nauce, zdecydowaliśmy się jako starostwo powiatowe, aby w tym roku i latach następnych objąć ją patronatem - mówi starosta powiatu Paweł Masełko.


DSC_0389

DSC_0389

DSC_0390

DSC_0390

DSC_0392

DSC_0392

DSC_0393

DSC_0393

DSC_0394

DSC_0394

DSC_0397

DSC_0397

DSC_0398

DSC_0398

DSC_0407

DSC_0407

DSC_0413

DSC_0413

DSC_0419

DSC_0419

DSC_0420

DSC_0420

DSC_0421

DSC_0421

DSC_0423

DSC_0423

DSC_0425

DSC_0425

DSC_0429

DSC_0429

DSC_0436

DSC_0436


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 30.12.2022 07:35
O!!! Kolejny kurs dla znajomków? Jakoś nigdzie nie wyczytałem wiadomości o możliwości zdobycia czy przedłużenia papierów sepowskich.

Ernest Andrzej Nowak 29.12.2022 22:15
Jak to pięknie brzmi... Ile osób zdobyło kwalifikacje, jakie pieniądze i skąd zdobyto owe finansowanie ale gdzie nowe miejsca pracy za odpowiednią na dzisiejsze czasy płacą ? Już do mieszkańców "zapukały" nowe taryfy za wywóz śmieci czy czynsz. A to nie koniec bo podrożeje paliwo a zatem transport, energia, żywność. Pracodawcy będą musieli więcej odprowadzać za ZUS i inne składowe co najprawdopodobniej skończy się obniżeniem pensji pracownikom lub masowe zwolnienia a ludzie bez pieniędzy wyjdą na ulicę i tak się to skończy. Także przyszły rok zacznie się nieciekawie. Zapewnienia rządu o spadającej inflacji w drugim półroczu to raczej mrzonki nooo chyba że rozmawiali z jasnowidzem z Człuchowa. Już planują wypłacić 13 i 14 emeryturę chociaż w molochu ZUS-ie brak powoli pieniędzy. Zaglądają czy to NFZ czy ZUS do kieszenie przeciętnego Polaka. Ale nikt nie sprawdza ilu niepotrzebnych biurokratów siedzi w tych instytucjach. Nikt nie patrzy ilu pracowników jest przy ministerstwach, przy premierze czy prezydencie (w setkach). To są olbrzymie koszta które nas biją po kieszeni. Może zacząć z tym walczyć. Z powszechną wylewającą się biurokracją która ciągnie ten kraj na dno albo i głębiej. Nikt nie stawia albo co raz mniej na ludzi których praca przynosi wymierną korzyść - robotnicy. Naleciałości 30-tu minionych i zmarnowanych lat pokazuje pogardliwe podejście do robotników. Mamy burżuazję może jeszcze powołajmy hrabiów i króla... Polska po komunie miała wszystko, potencjał który zmarnowano. Może przestarzały ale jednak... A dziś np. KWK Makoszowy z dniem jutrzejszym zostaje zamknięta pomimo unowocześnienia infrastruktury. Do tego jeszcze spore pokłady węgla energetycznego w dobie jego braku. I tak wygląda gospodarko solidaruchów. Brawo ! Polska jest już bankrutem.

Siusiak 29.12.2022 19:34
Chodzilem do Azot do szkoly, technik elektryk trwal 5lat, po tym mozna bylo zrobic uprawnienia rozne. Teraz kurs potrafi trwac 2 tygodnie i kosztuje pare stow. Czy mam ta sama wiedze co kursant po dwoch tygodniach? Czy dacie takiemu kursantowi zrobic fotowoltaike?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
PRZECZYTAJ