Najlepsi uczniowie mogą ubiegać się o stypendium marszałka. Wkrótce rusza przyjmowanie wniosków

1

„Wspieramy najlepszych IV” to kolejna odsłona programu pomocy stypendialnej od Samorządu Województwa Opolskiego. Wsparcie przewidziano dla uzdolnionych uczniów, których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Wnioski można zacząć składać już 29.08.22 r. 

Program pomocy stypendialnej „Wspieramy najlepszych IV” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 7 i 8) i ponadpodstawowych województwa opolskiego.  Mogą ubiegać się o niego osoby szczególnie uzdolnione między innymi w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, przedsiębiorczości i przedmiotów z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych, pochodzące z rodzin, których przeciętny miesięczny dochód uzyskany w roku 2021 na jednego członka rodziny nie przekracza 2 022,00 zł netto.

Regulamin stypendialny oraz wzory dokumentów, niezbędnych do złożenia wniosku, dostępne są na stronie internetowej www.opolskie.pl w zakładce REGION. Nabór wniosków przeprowadzony będzie od 29 sierpnia do 14 września br.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj