Najlepsi sportowcy z Kędzierzyna-Koźla dostali miejskie stypendia [LISTA]

10

Sportowcy z Kędzierzyna-Koźla swoimi sukcesami rozsławiają nasze miasto nie tylko w kraju czy w Europie, ale też na arenach światowych. Jesteśmy dumni z każdego zdobytego medalu, otrzymanej statuetki czy przyznanego wyróżnienia. Najlepsi zawodnicy co roku otrzymują gminne stypendium. 

W tym roku komisja opiniująca wnioski o przyznanie stypendiów sportowych zdecydowała się przyznać je 25 zawodnikom, specjalizującym się w ośmiu dyscyplinach. Laureaci na swoim koncie mają medale mistrzostw Polski, zaliczone starty w mistrzostwach Europy i świata, a część z nich jest członkami kadr narodowych. Nasi reprezentanci wiodą prym w lekkoatletyce, badmintonie, parabadmintonie, triathlonie, zapasach, pływaniu, karate, baseballu, a nawet w jeździe na deskorolce.

Na wsparcie finansowe z przeznaczeniem na dalszy rozwój kariery gmina przeznaczy blisko 132 tys. złotych.

Lista stypendystów sportowych gminy Kędzierzyn-Koźle:
1. Bartłomiej Mróz, parabadminton
2. Denis Grzesiuk, parabadminton
3. Julia Bolibrzuch, parabadminton
4. Dominika Gajda, badminton
5. Zuzanna Jankowska, badminton
6. Julia Prokopczuk, badminton
7. Julia Wójcik, badminton
8. Julia Dzialuk, badminton
9. Karol Budny, badminton
10. Wojciech Budny, badminton
11. Dominika Kwaśnik, badminton
12. Tomasz Cież, badminton
13. Mikołaj Szymanowski, badminton
14. Krzysztof Maślanka, badminton
15. Wojciech Poszelężny, badminton
16. Tobiasz Mazur, lekkaatletyka
17. Ewa Komander, triathlon
18. Piotr Duk, zapasy
19. Kevin Metel, zapasy
20. Anna Kempa, pływanie
21. Marek Smętek, baseball
22. Rafał Smętek, baseball
23. Paweł Sucharzewski, karate
24. Paulina Sobol, karate
25. Mateusz Okuła, jazda na deskorolce

10 KOMENTARZE

 1. Wybaczcie że się czepiam ale 12 osób z jednej dyscypliny? Muszę poczytać o tych ich sukcesach skoro tak ich docenili…

  • A niektórzy sportowcy z Kędzierzyna-Koźla zagranicą mieszkają, jak można było przeczytać niedawno. To są dalej z Kędzierzyna-Koźla?

  • rok w rok Ci sami :-(
   a gdzie siatkarze ?? Chłopcy którzy Mistrza Polski po raz któryś z rzędu zdobyli !! Chłopcy z podstawówek z liceum ??
   WSTYD !!!! Co roku te same nazwiska……..
   jakie sukcesy mają Panowie z baseballu ??

    • Nie mam syna siatkarze, może na szczęście ale często czytam i słucham o wielkich sukcesach chłopców z PSP 11, PSP 19 A nie ma ani jednego…..

   • Zapasy w naszym mieście już od dłuższego czasu nie istnieją. Klub może jest zarejestrowany w naszym mieście, ale nic więcej, a co roku miasto przyznaje stypendia zawodnikom. Gdzie są te treningi i zawodnicy z UKS Olimpijczyk?

 2. Pierwszy raz słyszę o dyscyplinie sportu JAZDA NA DESKOROLCE. Dla mnie to forma spędzania wolnego czasu przez młodzież. Ciekawe która telewizja transmituje rywalizację? I na jakim poziomie? A może Mateusz Okuła to jakieś nieślubne dziecko któregoś z kędzierzyńskich prominentów? Kędzierzyn-Koźle nie jest już miastem siatkówki a miastem badmintona i parabadmintona. Tylko dlaczego rozpadła się całkiem dobra drużyna badmintona. Nie ma zainteresowania sponsorów?

 3. W tamtym roku nie bylo zakazu uprawiania sportu, kazdy kto chciał mogl sie postarac, przelac pot i lzy i zdobyc cos czego inni nie zdobyli, teraz latwo kogos krytykować, ale za latwe rzeczy jak np. narzekanie w komentarzach pod artykulami raczej stypendium nigdzie nie dają, każdemu kto uważa ze za dużo badmintona w zestawieniu proponuję wybrać jakąś inna dyscyplinę i zakwalifikowac sie np. na mistrzostwa Polski a potem zdobyć tam medal…

Skomentuj