Najlepsi młodzi sportowcy docenieni przez miasto. Gmina przyznała kolejne stypendia

0

Kochają to, co robią i ciężko pracują, aby odnieść sukces. Młodzi sportowcy z naszego miasta otrzymali stypendia za świetne wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym. Jak widać, opłaca się być najlepszym.

Stypendia sportowe przyznane przez gminę Kędzierzyn-Koźle trafiły do najzdolniejszych sportowców, którzy mogą pochwalić się wysokimi wynikami w międzynarodowych i krajowych zawodach sportowych. Podobnie jak w ubiegłym roku, najbardziej utytułowanymi zawodnikami w mieście byli badmintoniści. Przyznane stypendia wynoszą od około 300 zł do 900 zł miesięcznie.

– Stypendium jest dla mnie ogromną szansą na dalsze trenowanie i rozwijanie swoich umiejętności sportowych. Dzięki temu mogę brać udział w różnych zawodach nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych. Trenuję już od ośmiu lat i jestem mistrzynią Polski w grze podwójnej w badmintona, udało mi się też zdobyć brązowy medal na mistrzostwach Polski elity i dzięki temu dostać się do kadry elit. Jestem również w załodze kadry narodowej – mówi stypendystka Dominika Kwaśnik.

Za osiągnięcia zdobyte w 2018 roku stypendia otrzymali: Bartłomiej Mróz (parabadminton), Jakub Bujak (lekka atletyka), Alicja Sielska (lekka atletyka), Przemysław Gajda (badminton), Dominika Gajda (badminton), Ewa Komander (triathlon), Julia Prokopczuk (badminton), Julia Wójcik (badminton), Karol Budny (badminton), Piotr Duk (zapasy), Denis Grzesiuk (parabadminton), Wiktoria Smętek (pływanie), Dominik Juhnke (badminton), Dominika Kwaśnik (badminton), Krzysztof Maślanka (badminton), Mikołaj Szymanowski (badminton), Marek Smętek (baseball), Rafał Smętek (baseball), Dominik Seemann (baseball), Sebastian Jaglarza (baseball).

Skomentuj