Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych. Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. ZDJĘCIA

0

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej był w piątek gospodarzem obchodów powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości były okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań dla pracowników oświaty, którzy w ubiegłym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządu, a także dyrektorzy i pracownicy placówek oświatowych zarządzanych przez powiat kędzierzyńsko-kozielski.

– Zawód nauczyciela to jedna z najpiękniejszych i najbardziej satysfakcjonujących profesji, a jednocześnie jedną z najtrudniejszych. Wymaga wyjątkowych predyspozycji osobowościowych i bardzo wysokich kompetencji. W życiu ucznia nauczyciel jest jedną z najważniejszych osób (…) To duża odpowiedzialność zobowiązująca do szczególnie ciężkiej pracy i ciągłego samodoskonalenia – mówiła starosta powiatu Małgorzata Tudaj otwierając wydarzenie.

Słów uznania pod adresem nauczycieli i pracowników oświaty nie szczędził też senator Grzegorz Peczis:

– Pracujecie państwo nad naszym największym skarbem – dziećmi i młodzieżą, których rodzice powierzają je wam, wierząc w to, że kończąc wybraną szkołę będą ludźmi bardziej wartościowymi. Chciałbym za to państwu podziękować – mówił Peczkis, który odniósł się również do bieżących działań rządu dotyczących edukacji. Parlamentarzysta wskazywał, że likwidacja gimnazjów została pozytywnie przyjęta. Podkreślił też, że w najbliższym czasie położony zostanie duży nacisk na kształcenie specjalistów, których potrzebuje polski przemysł. Senator zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie wdrożony system motywacyjny dla nauczycieli dyplomowanych, którzy będą chcieli rozwijać swoje kompetencje.

Wicestarosta Józef Gisman wskazywał, że pracy nauczycieli nie można oceniać wyłącznie przez pryzmat wyników osiąganych na egzaminach i sukcesach wypracowywanych przez najlepszych uczniów.

– Tego nigdy się nie mówi, ale codziennie jesteście do dyspozycji najsłabszych uczniów. Dzięki wam przechodzą do następnej klasy. Pomagacie, gdy mają trudną sytuację w rodzinie – mówił, przywołując jako przykład nieżyjącego Zbigniewa Peczkisa, wieloletniego dyrektora ZS nr 1 i ojca senatora.

Podczas wczorajszych obchodów wręczono podziękowania dla dyrektorów wszystkich placówek oświatowych prowadzonych przez starostwo powiatowe. Nagrody i podziękowania odebrali też nauczyciele, którzy w ubiegłym roku szkolnym mogli pochwalić się szczególnymi osiągnięciami.

 

Skomentuj