Wyjątkowi ludzie i firmy nagrodzeni. Wręczenie Kozłów Biznesu podczas Balu Biznesu. ZDJĘCIA

23

W piątkowy wieczór, podczas dorocznego Balu Biznesu w Dworku Komorno, już po raz trzeci wręczono statuetki Kozły Biznesu.

Laureaci odebrali statuetki z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej i prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Alicji Górskiej. Galę poprowadził Marcin Prokop.

Konkurs organizuje Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o. Kapituła wybrała laureatów spośród zgłoszonych nominacji. Wzorem lat ubiegłych w komisji zasiadali przedstawiciele podmiotów nagrodzonych w edycji poprzedzającej tegoroczne laury. Przed kapitułą stanęło kolejne trudne zadanie, bowiem wszyscy zgłoszeni kandydaci w ramach podejmowanych działań zasługiwali na najwyższe wyróżnienia. Niemniej jednak, w roku 2018 statuetki przyznano:

W kategorii Firma dwa wyróżnienia przyznano:

Spółce K&K Hydrobud Sp. z o.o. – za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie renomowanej marki w branży budownictwa przemysłowego, osiąganie wysokich wskaźników finansowych, budowanie trwałych relacji z inwestorami oraz wspieranie ważnych inicjatyw społecznych regionu

oraz

firmie IMFITEX Jerzy Jarawka Sp. J – za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie pozycji lidera w zakresie produkcji urządzeń z termoplastycznych tworzyw sztucznych, sukcesywne zdobywanie międzynarodowych rynków zbytu oraz zwiększane zakresu innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

W kategorii Inwestycja dwie nagrody powędrowały do firm:

Zamkon – za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez poszerzenie zakresu usług na rzecz partnerów i innowacji w ramach realizacji projektu pt. Budowa i wyposażenie Centrum Badawczo – Rozwojowego Firmy ZAMKON w Kędzierzynie – Koźlu wraz z przeprowadzeniem projektu badawczego pt. „Stacja Redukcji Ciśnienia i Redukcyjno – Schładzająca” dofinansowanego w ramach Osi Priorytetowej I Innowacje w gospodarce, Działania 1.1 Innowacje w przedsiębiorstwach

oraz

Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. – za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez konsekwentny rozwój linii produkcyjnej z ukierunkowaniem na wykorzystanie nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań i zrównoważenie produkcji w ramach zakończonej inwestycji budowy nowej hali produkcyjnej wraz z nowoczesną infrastrukturą i wysokim standardem kreowania warunków pracy w firmie.

W kategorii Osobowość uhonorowany został pan Robert Wencel z Klubu Sportowego Koziołek – za realizację misji krzewienia kultury opartej na poszanowaniu tradycji, wartościowanie aktywności fizycznej oraz realizację projektów edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych skierowanych do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

W kategorii Działalność Społeczna statuetkę otrzymała pani Zofia Szopińska-Wisła i Fundacja „Bądź Człowiekiem” – za niewymiernie ważną realizację misji pomocy potrzebującym, efektywne prowadzenie i rozwijanie działalności Fundacji Bądź Człowiekiem, wypracowanie wysokiego wskaźnika przychodu z tytułu pozyskiwania wpłat 1 procent podatku.

W kategorii Debiut Roku, wyróżnienie przyznano Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży Chcieć Więcej i Niepublicznemu Punktowi Przedszkolnemu „Uśmiech Dziecka” – za odwagę i umiejętność przekształcenia idei w działanie, otwarcie i ambitne rozwijanie działalności przedszkola dla dzieci z wysokim sprzężeniem niepełnosprawności, będące odpowiedzią na potrzeby najmłodszych oraz ich bliskich.

NAGRODA Specjalna powędrowała do Pawła Maślony –za całokształt osiągnieć, wyróżniony film „Atak Paniki” i wspieranie wizerunku Kędzierzyna-Koźla w obszarze kultury i sztuki, w podziękowaniu za sentyment do miejsca, w którym kształtowała się dojrzałość reżyserska, z wyrazami uznania dla sukcesywnej realizacji pasji oraz uznany w kraju i poza jego granicami debiut reżyserski.

Natomiast przedstawiciele: Radia Park, Nowej Gazety Lokalnej, portalu KK24, Dobrej Gazety i Telewizji Kędzierzyn-Koźle nagrodę mediów przyznali: Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu – za efektywne wykorzystanie mediów społecznościowych w procesie budowania dobrej marki instytucji, ambitnej realizacji złożonych celów i poszerzaniu grona zaangażowanej w dialog i współpracę społecznej  grupy przyjaciół schroniska.

W składzie komisji, obok prezydent Sabiny Nowosielskiej, przewodniczącej Kapituły, znaleźli się: Brygida Kolenda-Łabuś (ZM Czysty Region), Wiesław Urych (Ceratizit), Rafał Olejnik (Klinika Nova), Alicja Górska i Mariola Szymańska (KKPP).

Gala wręczenia statuetek odbyła się 15 lutego 2019 r., podczas V Złotego Balu Biznesu, w obecności ponad 150 gości reprezentujących 42 podmioty przestrzeni gospodarczej Regionu.

 

23 KOMENTARZE

 1. A wręczano coś w kategorii „Kaszana Roku” za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni medialnej? Samych nominacji byłaby liczba dwucyfrowa. Prokop powiedziałby: wybór był trudny, ale Kozły trafiają w dobre ręce, ręce, które potrafią spieprzyć tyle, że nie jeden marzy o takiej aktywności, zwycięzca to …

  • Co się pan pytasz? Pan poniósł, ja poniosłem, sąsiad i sąsiadka.
   Przecież za swoje Prokopowi nie zapłacili, tylko tymi co mają z podatków.

 2. Nie ma to jak się nażreć, napić i bawić za publiczne pieniądze. KKPP jest głównie dotowane z UM bo nie zarabia, wieć każdy z nas dokłada do tej zabawy.

  • jak to nie zarabia? a prezesy, a rada nadzorcza, a pracownicy? ONI ZARABIAJĄ! grunt, że kasa idzie do SWOICH! ciemny lud wszystko kupi!

  • po co te pytania, przecież chodzi o to żeby był „przepływ gotówki” i żeby było można pokazać, że ten beznadziejny park cokolwiek robi poza administrowaniem swoich zasobów. chyba w formalnych założeniach rola parku miala być zupełnie inna. natomiast teraz to jest tylko organizator dziwnych imprez, które służą tylko promowaniu lokalnych „asów”.

Skomentuj