Nagrody dla ciężko pracujących i wyjątkowych ludzi. Podczas Balu Biznesu wręczono Kozły Biznesu

14

Podczas dorocznego Balu Biznesu w Dworku Komorno wręczono statuetki Kozłów Biznesu. Kapituła rozważyła wszystkie zgłoszenia i nagrodziła w kilku kategoriach najbardziej zasłużone osoby. Gale prowadził kabaret Młodych Panów. 

Konkurs organizuje Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Tak jak w latach ubiegłych w komisji zasiadali przedstawiciele podmiotów nagrodzonych w poprzednich edycjach. W składzie tegorocznej kapituły znaleźli się: Sabina Nowosielska – przewodnicząca, Krzysztof Klein –K&K HYDBROBUD, Jerzy Jarawka – Infitex, Beata Dziembowska – Jokey i Alicja Górska – KKPP. Kapituła wybrała laureatów spośród wszystkich zgłoszonych nominacji.

W kategorii firma 2019 statuetkę przyznano:   

ELIN Arkadiusz Miszkiewicz – za umacnianie wizerunku Kędzierzyna-Koźla w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie renomowanej marki w branży instalacyjnej, w obszarach: elektryki, teletechniki, mechaniki i infrastruktury. Za jakość tworzoną zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych i możliwość współpracy z doświadczoną i profesjonalną kadrą. Za wsparcie dla inwestorów i doskonałą realizację wielu projektów, tworzenie miejsc pracy oraz wspieranie ważnych inicjatyw społecznych regionu.

W kategorii firma 2019 statuetkę przyznano również:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DREWMAX Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy Spółka JAWNA – za umacnianie wizerunku Kędzierzyna-Koźla w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie renomowanej marki producenta maszyn i urządzeń przeznaczonych dla wielu gałęzi przemysłu – od chemicznego przez spożywczy do rolnego. Za udoskonalanie parku maszynowego, tworzenie nowych miejsc pracy, sukcesywne zdobywanie międzynarodowych rynków odbiorców.

W kategorii inwestycje 2019 statuetka trafiła do:

CEWE Sp. z o.o. – za umacnianie wizerunku Kędzierzyna-Koźla w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez realizację inwestycji rozbudowy zakładu, zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej wraz ze znaczącym zwiększeniem skali realizacji projektów. Za konsekwentny rozwój firmy oparty na wykorzystywaniu przez doświadczoną kadrę szerokiego spectrum innowacyjnych technologii oraz umiejętności efektywnego dialogu z rynkiem i klientem indywidualnym.

W kategorii osobowość roku 2019:

Izabela Migocz – za dbałość i budowanie kulturowego kapitału Kędzierzyna-Koźla, inspirowanie młodych do poszukiwania pasji, projektowanie i realizację wielu projektów wspieranych przez zaangażowane społeczności. Za krzewienie szacunku do literatury i języka polskiego. Za osobowość, która inspiruje, motywuje i kreuje piękno kultury.

W kategorii działalność społeczna 2019:

Stowarzyszenie Rodzin I Przyjaciół Autystów „MAŁY KSIĄŻĘ” – za dziesięć lat realizacji pięknej misji, jaką jest odpowiedzialność za drugiego człowieka. Za ogrom zrozumienia dla wszystkich, którzy postrzegają i odczuwają świat inaczej. Za świadomość i edukowanie społeczeństwa na rzecz rozumienia autyzmu i umiejętności partnerowania autystom w życiu i relacjach społecznych. Za budowanie wypełnionej profesjonalizmem i sercem przestrzeni, w której wsparcie znajdują osoby z autyzmem i ich rodziny. Za wytrwałość, odwagę, pokorę, determinację i serdeczny uśmiech każdego dnia.

Nagroda mediów trafiła do:

Tomasza Opasińskiego – za mecenat stypendialny dla uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i wsparcie rozwoju młodych ludzi. Za sentyment do Kędzierzyna-Koźla, pomoc w wyrównywaniu szans i gest serca stanowiący wymowny komunikat oraz inspirację do dostrzegania potrzeb drugiego człowieka i czynienia dobra. W imieniu grafika pracującego w Hollywood nagrodę odebrała dziennikarka portalu KK24.pl Alina Nowicz, która niedawno opublikowała obszerny artykuł przedstawiający sylwetkę laureata:

Kariera w Hollywood, serce w Kędzierzynie-Koźlu. Niezwykła historia Tomasza Opasińskiego

Laureaci nie ukrywali wzruszenia i ogromnej wdzięczności za wyróżnienie które otrzymali.

To nagroda za naprawdę duży trud. Pracujemy z dziećmi, z dorosłymi autystami, jak również z rodzicami, którzy nasiąknęli już autyzmem. Tutaj cały czas trzeba walczyć, ciężko i wytrwale się starać, aby zrobić przejście dla tych naszych dzieci – mówi Barbara Wawrzynowicz, prezes stowarzyszenia.

Integralną częścią balu biznesu jest wręczenie nagrody Kozły Biznesu. Jest wielu przedsiębiorców w Kędzierzynie-Koźlu, których nie dostrzegamy, mimo że cały czas się rozwijają. Gdy jednak popatrzymy na całokształt ich pracy, to widzimy, jaki trud włożyli, by zbudować swoją firmę. Symboliczna nagroda Kozła Biznesu, tego który po tej stromiźnie chodzi na sam szczyt, przy różnych warunkach pogodowych, to jest właśnie uznanie dla firm i osobowości działających na naszym rynku – mówi Alicja Górska, prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego.

14 KOMENTARZE

 1. Kozly biznesu dla w-ce ministra Janusza Kowalskiego, bedzie mial teraz nadzor nad PKP-PLK Wrescie kolej odzyje w wojewodztwie opolskim!!

 2. „Nagrody dla ciężko pracujących”
  Ciekawe że tylko oni ciężko pracują – ktoś zapomniał o tych którzy
  dla nich wypracowują tą pozycję.
  Pamiętajcie laureaci – bez nich nic nie znaczycie!

  • Nic się nie przejmuj,nagrody dla osłów gdzie płacą najniższą krajową jest naprawdę epokowym wydarzeniem,jak pomyślę przez 25 lat ile banków, marketów i fabryk żeśmy postawili to stwierdzam że Elin nie dorasta nam do pięt ze swoimi jeżdżącymi reklamami

  • No, pani z biblioteki, to rzeczywiście osobowość. To co opisano w jej zasługach i powodach nagrodzenia, wykonuje każdy nauczyciel języka polskiego w szkole. Dodatkowo nauczyciel sam musi szukać środków finansowych, a ta pani dostaje wszystko z UM. Za wszystko jej płacą, więc gdzie tu coś wyjątkowego było?

 3. Szkoda tylko ze co roku jest roszada tylko pomiedzy kilkoma firmami.To niestety swiadczy o niskiej ilosci ogolnie rozwijających sie firm w K-K.Stąd niskie place i exodus mlodych .W

  • W 90 roku zakładaliśmy firmę we dwóch , obecnie pracuje tam 350 osób i jakoś nikomu nie przyszło do głowy a nagradzać takie firmy które ciężką pracą bez konszachtów same prą do przodu płacąc przyzwoite pieniądze za wykonaną prace

Skomentuj