Nagroda za całokształt pracy w sportowym współzawodnictwie szkół Opolszczyzny dla PSP 19

0

Kolejna prestiżowa nagroda za całokształt pracy w Sportowym Współzawodnictwie Szkół Województwa Opolskiego 2019/2020 Igrzysk Dzieci trafiła do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu.

W swojej 34-letniej historii szkoła sięgała aż siedemnastokrotnie po zaszczytne pierwsze miejsce. Cytując fragment wiersza Harld V. Melchert „…wspinaj się powoli, wytrwale, ciesz się każdą chwilą, a widok ze szczytu będzie ekscytującym zwieńczeniem twojej podróży”. Pasja trenerów i ciężka praca, to klucz do osiągania sukcesów sportowych. Sport uczy dyscypliny, co pozwala skutecznie połączyć treningi z nauką.

– Pracujemy od podstaw, budując dobre fundamenty sportu. Aktualnie mamy trzy sporty wiodące: siatkówkę, badminton i piłkę nożną. Będziemy te tradycje dalej kontynuować, bo warto! – deklaruje trener Jan Węgrzyn 

Musimy pamiętać, że aktywność fizyczna dziecka wpływa dobrze nie tylko na jego rozwój fizyczny, ale też na intelektualny. W szkołach co trzecie dziecko ma nadwagę, a liczba ta z roku na rok wzrasta. Sport również zapobiega wadom postawy, pomaga w nauce. Sport buduje w dziecku takie cechy jak wytrwałość, koncentracja, pewność siebie. Wyrabia umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Chroni przed chorobami cywilizacyjnymi. Sport przede wszystkim uczy wartości, które są później wykorzystywane w codziennym życiu. Są to: honor, uczciwość, odwaga, szacunek do siebie i innych. Wpajając wraz ze sportem te zdrowe nawyki, możemy być pewni, że w młodym pokoleniu rozbudzimy chęć do aktywności na całe życie.

Skomentuj