Nadzwyczajna sesja rady powiatu: Paweł Masełko został nowym starostą!

38

Radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dokonali wyboru nowego starosty. Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne informacje – nowym starostą został wybrany Paweł Masełko. Na stanowisko wicestarosty powołano Józefa Gismana. W skład zarządu poza starostą i wicestarostą weszli Bożena Łotecka, Marian Wojciechowski i Stanisław Węgrzyn.

Dzisiejsza sesja jest pokłosiem decyzji Małgorzaty Tudaj, która po ośmiu latach piastowania stanowiska starosty podjęła decyzję o rezygnacji. We wtorek przyjęli ją radni, zwołując na dziś nadzwyczajną sesję. Niemal natychmiast po ogłoszeniu rezygnacji Małgorzaty Tudaj ruszyła giełda nazwisk na jej następcę. Szczytowe miejsce na liście zajmował Paweł Masełko, dotychczas członek zarządu powiatu z ramienia klubu Platformy Obywatelskiej. Wczoraj jego kandydatura zyskała oficjalne poparcie obu kędzierzyńsko-kozielskich kół ugrupowania.

Podczas sesji kandydaturę Pawła Masełko w imieniu rządzącej koalicji zgłosił radny Stanisław Węgrzyn. – Jego merytoryczne i konstruktywne podejście do spraw związanych z samorządem zaowocowało tym, że w ostatnich wyborach zdobył drugi wynik, a ponad 1500 głosów oddanych na jego kandydaturę jest gwarantem tego, że posiada zaufania społeczne (…) Jego osoba na stanowisku starosty będzie owocowała równomiernym i harmonijnym rozwojem powiatu.

W imieniu radnych Prawa i Sprawiedliwości kilka pytań kandydatowi zadał Andrzej Krebs. Radny dopytywał o plany kandydata na rozwój powiatu, a także o to, czy po wyborze na stanowisko będzie on miał wolną rękę w podejmowaniu decyzji. – Podstawą mojego działania będzie inwestycja w zasoby ludzkie. Chciałbym usprawnić pracę starostwa, jak również jednostek mu podlegających. Nie ma dobrze działających urzędów bez sprawnie działających ludzi. Do zadań kluczowych zaliczam kwestię transportu publicznego i zapewnienie uczniom 1 września dowozu uczniów do szkół. Kolejne zadanie to infrastruktura. Niestety w tym obszarze mamy troszkę rzeczy do poprawienia – mówił Paweł Masełko, poruszając w kilkunastominutowym wystąpieniu również kwestie dotyczące służby zdrowia, edukacji, inwestycji, rynku pracy i pomocy społecznej.

Ostatecznie żaden z radnych nie zdecydował się na wysunięcie kontrkandydatury. W tajnym głosowaniu za wyborem Pawła Masełko na stanowisko starosty opowiedziało się 15 radnych, 4 zagłosowało przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

– Dziękuję tym wszystkim, którzy mi zaufali i proszę o pełne wsparcie – powiedział na gorąco nowy starosta.

W dalszej części sesji radni dokonali wyboru wicestarosty i nowego zarządu powiatu. Starosta Paweł Masełko zaproponował na stanowisko swojego zastępcy dotychczasowego wicestarostę Józefa Gismana, który był jedynym kandydatem. W głosowaniu tajnym za jego ponownym wyborem na stanowisko opowiedziało się 17 radnych przy 3 głosach przeciw.

Ostatnim akcentem sesji był wybór nowego zarządu. Kandydaturę Bożeny Łoteckiej poparło 14 radnych przy 4 głosach przeciw i jednym wstrzymującym się. Za kandydaturą Mariana Wojciechowskiego opowiedziało się 14 radnych przy 3 głosach przeciw i 2 wstrzymujących się. Stanisław Węgrzyn otrzymał 10 głosów za, przy 5 głosach przeciw i 2 wstrzymujących się.

 

38 KOMENTARZE

  • Zapisał się na pewno kaczorus, ma zadanie zdewastować Polskę i Polaków, podzielić, rozdrobnić, oduczyć masy pracować, rozdać dodrukowany grosz, rozpierdo…. co się da a potem nawet i potop……

 1. Gratulacje Panie Starosto.
  Nareszcie koźlanin na najważniejszym stanowisku w powiecie.
  Rodziny „Żołnierzy Wyklętych” liczą, że nie dopuści Pan aby w 1 marca przyszłego roku ponowie składano kwiaty na ziemi, pod brudną ścianą Bursy, na której umieszczona jest (niechciana przez władze lokalne) tablica pamiątkowa.

  • Koźlanie są też przewodniczącym rady miasta, dwóch komisji rady miasta oraz lokalnych struktur PO. Całkiem nieźle jak na małe Koźle tylko prezydenta brakuje ale był wiele lat z Koźla

   • Bo Koźle to szlacheckie miasto, a Kędzierzyn to zakład pracy, noclegownia dla robotników. Mnie to nie dziwi.

  • Panie Rogowski popada Pan w logiczną sprzeczność. Jak by władze nie chciały tej tablicy to by jej nie było. Ale skoro jest to znaczy że jednak ją chciały. Pan bardzo lubi narzekać a dostaje pan wszystko co Pan chce. Tablicę wyklętych w tym pańskiego ojca pan ma. Książkę o wyklętych panu wydali. Most imienia teścia w Koźlu jest. Nikt w tym miasteczku nie ma takich chodów u władzy jak pan

 2. Avatar ...również, tak tylko pytam ....chyba mogę....jest wolność wypowiedzi i pytań....:-))

  „Chciałbym usprawnić pracę starostwa, jak również jednostek mu podlegających. Nie ma dobrze działających urzędów bez sprawnie działających ludzi.” Czyżby zapowiedz nowego starosty na obsadzanie swoimi „sprawnie działającymi” ludźmi ? Ciekawie zapowiada się. :-)))

  • Pozatrudnia tylko tych, których każe zatrudnić mu Sabina. Po to tam jest. Skok na to, na co jeszcze można skoczyć i obsadzić „swoimi.”

 3. Kaszana za to Jozef nowo-stary wice bez ambicji, podwinął kitę i pewno będzie pracującym – dorabiającym w starostwie emerytem?

  • Jest po to, by swoim wielkim doświadczeniem robił za nowego starostę. Ma pewnie nauczyc i przypilnowac by ten nie narobił głupot. Można jedynie współczuć mu roli której podjął się. Wygląda na to, że to odpowiedzialny człowiek dbający za małą ojczyznę.

 4. No powiem wam, średnia wieku rady ho ho, nic tylko pozazdrościć takich współpracowników allleee liczy się doświadczenie i jak teraz startniemy po wszelkiego typu dotację to braknie dróg do remontu bo kasa popłynie jak oka szeroka.

 5. Niewesoło, z 770 mld zł Funduszów Europejskich totalsom z POkonanych wpadnie forsa na kilkanaście ton piachu na plaże nad Odrą. Oczywiście na ścieżki rowerowe też. Na dodatek nie wiadomo, czy od PISu zechcą przyjąć ? :-))

 6. Co ludzie… co niektórzy myślą że będą działać dla nich. To się mylą każdy urzędas gra we własną bramkę. Do tego jeszcze partia dla której się stara. A więc jak był burdel w KK tak zostanie burdel w KK a ci którzy wierzą w cud są głupcami.

 7. Nadchodzi czas oswiecenia i reformacji, to co za nami pojdzie do archiwum, a co przed nami, kto to wie !?

 8. .Szkoda, że nie widzieliście interesnych lizusów śpieszących do jego gabinetu z „gratulacjami.” Śmiechu warte.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj