Nadleśnictwo wprowadza zakaz wstępu do lasów w okolicach Kędzierzyna-Koźla

2

W związku z licznymi szkodami, które w nocy z niedzieli na poniedziałek wyrządziła wichura Nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu.

Wichura, która przeszła w nocy z niedzieli na poniedziałek nad południową Polską wyrządziła ogromne szkody nie tylko na terenach miejskich, ale również w lasach. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców wielu zarządców zdecydowało się na wprowadzenie zakazu wejścia do lasu. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim obowiązuje on we wszystkich lasach należących do Nadleśnictwa Kędzierzyn, ale też w terenach znajdujących się w zarządzaniu Nadleśnictwa Rudy Raciborskie: w Kotlarni, Lubieszowie i Solarni (granice nadleśnictw nie pokrywają się z podziałem administracyjnym).

Jeszcze w poniedziałek na podobny ruch zdecydował się urząd miasta, który zaapelował do mieszkańców o omijanie parków na terenie Kędzierzyna-Koźla do czasu ich uporządkowania przez służby komunalne.

2 KOMENTARZE

  1. Przejechałam wczoraj po powiatach k.-kozielskim i strzeleckim (w konkretnych sprawach), i opolskim (między Strzelcami i Opolem) i nie widziałam ani jednego uszkodzonego budynku. Ale zwalonych drzew – zwłaszcza sosen – całe mnóstwo, zwłaszcza na pograniczu powiatów k.-kozielskiego i strzeleckiego. Nie jest to jednak jakiś dramat, jak w sierpniu 2017 r. w Borach Tucholskich. Lasy wymagają tylko oczyszczenia, bo szkoda zmarnować – nieplanowany – ale jednak jakiś pozysk drewna. Świeża sosna na opał, nawet w kominku, się nie nadaje. Żywica osadza się w przewodzie kominowym, do niej przykleja się sadza i grozi to zapłonem, a w efekcie pożarem… Więc radzę uważać z tą pokusą!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj