Nadeszła „Era Nowych Kobiet”. Joanna Przetakiewicz z wizytą w Kędzierzynie-Koźlu

7

Pewne siebie, zdeterminowane, odważne i otwarte. Takie właśnie są panie z „Ery Nowych Kobiet”, ruchu społecznego, który również i w naszym mieście ma wiele zwolenniczek. Joanna Przetakiewicz, inicjatorka „Ery Nowych Kobiet”, przyjechała do Kędzierzyna-Koźla, aby motywować kobiety do rozmów i walki o szczęście. 

W minioną sobotę na ulicach naszego miasta miasta mogliśmy zobaczyć autobus „Ery Nowych Kobiet”, którym przyjechała Joanna Przetakiewicz, inicjatorka akcji, projektantka mody, radczyni prawna, założycielka i dyrektorka modowej marki oraz dyrektorka kreatywna domu mody „La Mania”. Inicjatorka akcji podwoziła panie z naszego miasta do Hotelu Hugo, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestniczek ruchu.

Przyszłam na spotkanie z Joanną Przetakiewicz z ciekawości, ponieważ jest znaną osobą, celebrytką i bizneswoman. Ostatnio bardzo często powtarza, że chce nauczyć kobiety być szczęśliwymi. Podobają mi się wywiady z nią i to jak motywuje inne kobiety, jest dla mnie bardzo interesująca osobą – mówi Agnieszka Kurpińska, uczestniczka spotkania.

W spotkaniu uczestniczyły panie z rożnych środowisk, mamy poświęcające życie zawodowe dla wychowania dzieci, panie zajmujące się własnym biznesem i wiele innych kobiet, których łączy pragnienie szczęścia, zmiany i walki o sobie.

„Era Nowych Kobiet” to ruch społeczny, który powstał po to, aby łączyć kobiety z różnych środowisk i motywować je do otwartości, mówienia o sobie, poruszania swoich problemów, wyjścia z domu i spojrzenia na wszystko z perspektywy pięknej kobiety, która odważnie kroczy w kierunku szczęścia. Jednak, jak podkreśla inicjatorka grupy, „Era Nowych Kobiet” to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji na różowych szpilkach, to zdecydowanie coś więcej.

Era Nowych Kobiet to plemię, nowoczesne, ogromne plemię. Dzisiaj wiemy, po wysłuchaniu tysięcy historii kobiet, że rzecznik praw obywatelskich, prokuratura, policja, fundacje, instytucje nie są w stanie pomóc wszystkim. Tylko my same możemy na siebie liczyć. Naukowcy już to udowodnili, szczęście, poczucie bezpieczeństwa i zdrowie, daje nam przynależenie do grupy. Najlepszym przykładem jest mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, której społeczność „Ery Nowych Kobiet” bardzo pomogła w trudnej sytuacji życiowej. Chcemy również skończyć raz na zawsze z tą źle pojmowaną w Polsce skromnością. Polki to ambitne, inteligentne i piękne kobiety. Niestety przerażające jest to, że w świetle WHO jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie w kwestii samoakceptacji. To największy problem społeczny i gospodarczy, bo smutne, zmartwione społeczeństwo nie jest w stanie sobie pomóc – mówi Joanna Przetakiewicz, inicjatorka „Ery Nowych Kobiet”.

Spotkanie w Hotelu Hugo, było również okazją do promocji najnowszej książki Joanny „#Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której opisuje swoją historię życia, a także dziewięć prawdziwych rozmów z kobietami, które nie bały się zawalczyć o swoje szczęście.

7 KOMENTARZE

  1. Jestem przekonany, że te piękne i atrakcyjne kobiety głosujom za Dudom….
    No i zgłaszam się na kierowcę tego autobusu, pokieruję za „jeden uśmiech”

  2. a ten biedny pudel to dodatek do torebki pani celebrytki. niech najpierw się nauczy że pies to nie zabawka ,ma nogi umie chodzić .a ona go trzyma jak pluszową zabawkę.

  3. mój darmowy przepis na bogactwo dla was, wspaniałych kościerzyńskich tygrysic przedsiębiorczości: kupić na ali za $3, dorzucić marżę milion procent i sprzedać przypadkowemu debilowi. Wyjdźcie ze strefy komfortu i weźcie tego bentleja, tygrysice!

Skomentuj