Nadciąga fala upałów. Meteorolodzy ostrzegają: do czwartku będzie bardzo gorąco

3

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował komunikat, dotyczący wysokich temperatur na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Już jutro o godzinie 11 temperatura w wielu miejscach na Opolszczyźnie może osiągnąć 28°C. Meteorolodzy prognozują, że popołudniu będzie ona wzrastać i słupek na termometrze może pokazać 30°C, a miejscami nawet 34°C.

Przy temperaturze przekraczającej 30°C należy chronić się przed przegrzaniem i odwodnieniem. Zalecane jest ograniczenie przebywania na słońcu, zwłaszcza osób starszych i dzieci oraz uzupełnianie płynów chłodnymi, ale nie zimnymi napojami. Należy pamiętać, aby nawet na chwilę nie pozostawiać dzieci i zwierząt w nagrzanych samochodach.

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Upał
stopień: 2
prawd. 80%
Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 18°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 18°C do 21°C.

Ważne:
Od: 2022-07-19 12:00
Do: 2022-07-21 20:00

3 KOMENTARZE

  1. Pewnie powietrze będzie falować. Fal im się zachciało. Niech falochron ustawią. Dobrze, że śmierdząco nie będzie tylko gorąco.

    • Będzie również śmierdząco. Teraz na Piastach jest 77,8 µg/m3 a w Zdzieszowicach 9,5 µg/m3.
      Oczywiście winny jest wiatr pd-wsch, który nawiewa benzen z Holdingu i koksowni.

    • W nocy z wtorku na środę był taki smród, że jak się obudziłem o 3 to zamykałem okna. Człowiek chciał schłodzić chałupę w nocy przed upałem i prawie się nie zadusił z tego odoru.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj