Nad Kanałem Gliwickim powstaje odrębna kładka dla rowerzystów. Pierwsza taka u nas

0

To pierwszy tego rodzaju obiekt na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nad Kanałem Gliwickim w pasie drogi powiatowej pomiędzy Kuźniczą a Cisową powstaje specjalna kładka dla rowerzystów.

W styczniu otwarty zostanie fragment drogi do Cisowej. Kończą się już prace na moście na Kanale Gliwickim, gdzie budowany jest dodatkowo specjalny przejazd nad kanałem dla rowerzystów. W tym miejscu rowerzyści będą się poruszać osobnym pasem dla ruchu rowerowego wyniesionym nad wodą, a po moście będzie przebiegał tylko ruch samochodów i cięższych pojazdów.

– Inwestycja prowadzona jest zgodnie z planem i tak naprawdę wykonawca ma jeszcze około półtora miesiąca na prowadzenie robót na tym odcinku, po prostu firma zakładała, że upora się z pracami przed świętami, ale wcale nie musiała tego zrobić. Zazwyczaj mają to na wpływ warunki pogodowe, w listopadzie w znacznej mierze lało, wtedy prace idą wolniej, ale każda firma i my zawierając umowę bierzemy to pod uwagę – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Budowa drogi do Zalesią Śl. to jedna z największych inwestycji drogowych powiatu, warta 12 mln zł.

Zgodnie z umową podpisaną 27 lipca wykonawca ma 180 dni na wykonanie prac, a zatem termin upływa dopiero pod koniec lutego. Wcześniej deklarowano, że pierwszy etap prac może zakończyć się już listopadzie, później, że przed świętami, jednak nie były to daty obligatoryjne.

Skomentuj