Na widok mundurowych zawrócił i dodał gazu. Policyjny pościg za volkswagenem

3

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego kędzierzyńsko-kozielskiej policji przez kilka minut prowadzili dziś pościg za osobowym volkswagenem, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło przed godziną 9 na ulicy Dworcowej w Bierawie. Podczas kontroli prędkości policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na osobowego volkswagena, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 74 km/h.

– Funkcjonariuszka dokonująca pomiaru dała kierowcy sygnał do zjechania z drogi. Na widok policjantów kierujący volkswagenem zawrócił na jednej z posesji, po czym rozpoczął ucieczkę – relacjonuje aspirant Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci ruszyli w pościg za volkswagenem, który popędził w kierunku drogi wojewódzkiej nr 408. Po chwili uciekający kierowca zbliżył się do kolumny pojazdów, które zatrzymały się przed zamkniętym przejazdem kolejowym. Uciekinier wyminął je i skręcił w polną drogę prowadzącą wzdłuż torów. Po przejechaniu około 1,5 kilometra droga skończyła się, a ścigający volkswagena policjanci dopadli jego kierowcę.

Za kierownicą volkswagena siedział 29-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów.

3 KOMENTARZE

  1. imbecyl teraz pójdzie siedzieć a tak by dostał karę grzywna w wysokości Max 3tys zł co za idioci siadają za kółkiem….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj