Na ulicy Wojska Polskiego rozpoczęło się sadzenie dużych drzew

36

Platany, klony oraz inne duże drzewa sadzone są przy ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Zadanie prowadzi powiat, który wygospodarował dodatkowe pieniądze z budżetu na upiększenie tej części miasta. Jesień to idealny moment na ich sadzenie.

– Mają siedem metrów długości, dobieraliśmy egzemplarze, które rosną dosyć szybko. Niektóre z drzew będą przesadzone, a w ich miejsce pójdą duże egzemplarze. Dobór drzew jest taki, by odpowiadał panującemu w powiecie klimatowi, glebie i jeszcze innym uwarunkowaniom – mówi Joanna Madejowicz, architekt i autor projektu nasadzeń.

Platany i klony to największe egzemplarze jakie obecnie można zakupić w szkółkach, w takich rozmiarach sprzedają się na sztuki i są bardzo trudno dostępne.

 Klony Freemana o odmianie Armstronga jesienią pięknie przebarwiają się na krwistą czerwień. Gatunkowo jest to podobierane tak, by działo się coś o każdej porze roku – dodaje Joanna Madejowicz.

Efekt będzie można zobaczyć już na wiosnę.

Źródło: starostwo powiatowe 

36 KOMENTARZE

 1. Starostwo ma pieniądze więc je wydaje. Owszem może to i będzie ładne ale jakim kosztem ? Kto oto będzie dbał ? Do tej pory w miarę możliwości dbali m.in. oto robotnicy zatrudnieni w Powiatowym Zarządzie Dróg.
  Niestety przypominam, że na początku października nieprzemyślaną i głupią decyzją Rady Powiatu i Starościny zdecydowano o likwidacji PZD. Oczywiście likwidacja polega na zwolnieniu ośmiu pracowników fizycznych, a ośmiu pracowników umysłowych przenoszą do Starostwa. Więc proszę mieć pretensję do p. Tudaj i radnych powiatowych jak będą dziury w konstrukcji jezdni na drogach podległych powiatowi, następnie zniszczone oznakowanie pionowe, nie przystrzyżone żywopłoty i trawniki oraz wystające gałęzie, uszkodzone chodniki itd. Bo tak właśnie będzie od stycznia 2020, nie będzie już ekip, które natychmiastowo usuną awarie ale wg. Starostwa będzie „taniej”.

 2. Nie tylko będzie taniej ale i szybciej i przede wszystkim sprawniej. Zobacz, jak to robią w innych powiatach w kraju. Nikt pracy nie straci, od razu zgłosiły firmy, jedna nawet chętna przyjąć wszystkich od razu. Sami zdecydują gdzie będą pracować, jest bardzo duże zapotrzebowanie, nikt więc pracy nie straci, wręcz przeciwnie.

  • Olo jak nie wiesz to nie wypisuj pierdół. Ja wyżej napisałem fakty, które znam i to nie jest jakiś blef.
   Zatrudnienie w Starostwie znajdą tylko biurokraci nikt więcej. Natomiast pracownicy fizyczni nie mają zapewnionej pracy. Dostali tylko luźne propozycje od dyrekcji ale to muszą sobie sami załatwić. I to nie jest tak jak nawet przedstawiła p. Tudaj na ostatniej sesji. Zresztą jak widać w ogóle radni się tym faktem nie przejęli. A jeśli chodzi o to czy będzie taniej… No cóż to jest tok rozumowania idioty-biurokraty, który nie do końca wie o czym mówi. Dopiero teraz będzie burdel ale widocznie muszą się o tym przekonać.

   • No to facet na dyrektora burdelu się zgłoś. Pieprzysz 3 po 3 jak potłuczony. Te brygady opieprzały się. Niby mieli pod swoim zarządem parkingi, a nie umieli egzekwować opłat, zieleń właśnie wtedy nieprzycięta i drogi dziurawe. Non stop do Krysia były jakieś uwagi. Więc teraz może być tylko lepiej.

    • pewnie KAT stracił swoją fizyczną ciepłą posadkę i stąd to ciągłe narzekanie, ile to niesprawiedliwości na tym świecie… Gdybyś choć połowę tej energii z narzekania wkładał w pracę, to teraz nie musiałbyś marudzić w komentarzach pod każdym artykułem.

     • „qwerrrty” Kolejny zadowolony z życia obserwator tylko dlaczego krytykujesz innych ? Czyżby prawda w oczy kole „pracusiu”?

    • „TAK” sam pieprzysz jak potłuczony. Co brygady, jak nie wiesz, miały do parkingów ? Tym zajmowali się biurokraci Andrzej Cz. i Krzysztof Ś. ewentualnie
     Radosław C. i Daniel N. …. Jeśli chodzi o opieprzanie się to skąd wiesz ? Chyba ,że sam nic nie robisz i wszystkich dookoła obserwujesz…. Gdzie masz tak strasznie drogi dziurawe ? Chyba masz w głowie wielka dziurę… A jeśli chodzi o jeszcze dyrektora Krysia tak tu z tym się zgodzę. Można do niego zgłaszać , a po nim jak po kaczce. Naucz się poprawnie pisać.

     • Koleś, jak masz problem z odczytaniem, to załóż okulary. Nie pisałem, że brygady pilnowały opłat, tylko że mieli (ZDP) pod zarządem. Więc dla ciebie konkret: syf na parkingach, zalegający piach, pety i inne brudy. To właśnie miały robić te brygady. I pewnie robiły a ludzie im po każdym posprzątaniu to dosypywali w ciągu godziny. Reszty nie ma co komentować, bo musiałbym się Masalski nazywać i do każdego słowa się odnosić po 30 razy. Spadaj na drzewo.

     • „TAK” Tobie pety przeszkadzają ? To wrzucaj je do śmietnika , a nie
      gdzie popadnie. Paczcie go ! Znawca się znalazł. Wiesz ilu ludzi tam pracowało i co robili ? Jak nie wiesz to stul dziób i spi..aj !

     • Heniu AKA KAT, wracaj na oddział! Leki przestają działać i zaczynasz być agresywny. i znowu trzeba będzie rzemieniami do łóżka przywiązać, a przecież nie lubisz…

     • Mówiłem ci tatku katku, że już nie musisz wszystkim się zajmować. Możesz w końcu zrobić porządek w piwnicy i wynieść te stare meble.

 3. Ważne, żeby te drzewa nie ograniczały widoczności. Koniecznie należy wyciąć krzaki rosnące przed przejściem koło przychodni, skrzyżowanie WP i Harcerskiej, w kierunku Azot. Ograniczają widok – i np. dziecko wybiegające na pasy lub na rowerku nie jest dobrze widoczne

  • Proszę mieć pretensje do p. Tudaj i Radnych powiatu. Chyba oni będą musieli wskoczyć w roboczy uniform , wziąźć piłki ręczne o przyciąć gałęzie…

 4. Jak czytam te niektóre wpisy to mi włosy dęba stają. Jednak mamy skretyniałe społeczeństwo. … Większość teraz krytykuje to co chcę przekazać w/w moich wypowiedziach, a za jakiś czas sami będą narzekali. I co w tedy ?

    • KAT, zawsze mi poprawiasz humor:))) wystarczy napisać obojętnie jaki komentarz, a ty już masz pianę na pysku i wrr wrr:))) wodowstręt też masz? czasem to aż mi cię szkoda, że tak łatwo dajesz się podpuścić:))) wyluzuj trochę, chłopie, bo niedługo zejdziesz na zawał z nadmiaru tych negatywnych emocji. albo ulżyj sobie znowu wrrrr wrrr :D:D

     • Nie wiem kto jest tym naiwnym. Co myślisz…, a przepraszam ty nie, bo masz galaretkę zamiast mózgu. Myślenie jest wyższą formą człowieczeństwa. Myślą tylko inteligentni ludzie. Natomiast ty nawet nie zaliczasz się do; debili, imbecyli, idiotów. Ty zaliczasz się do czegoś, bardziej gorszego, że nie da się tego określić.
      Wiec śmiej się śmiej miernoto.

     • szczekaj!! daj głos! wyj!:))))))))))))
      a teraz obliż pianę i waruj, dostaniesz za to psi smaczek:D:D:D

     • „dobrze KAT” biedaku nie oglądaj już więcej kreskówek bo źle na ciebie wpływają. Trzeba ci przypominać abyś jeszcze zrobił siusiu, odwalił paciorek i idź spać bo jutro musisz iść do szkoły specjalnej.
      Pisz sobie te wypociny (chyba nad nimi pracujesz przez prawie cały dzień) ja nie będę poniżać się więcej do twego parterowego poziomu.

     • dobry kundel KAT! dał głos na rozkaz Pana! :))) brawo! a teraz buda i siad!:))) turlaj dropsa! i nie nasraj znowu na swoje legowisko!

     • Pan napisał: „poniżać się więcej”. No właśnie Pan się ciągle poniża pisząc te posty. Nie jeden młody człowiek ze szkoły specjalnej mógłby Pana zagiąć jednym pytaniem: dlaczego tyle w Panu nienawiści?

     • (KAT) Nie odpowiadaj im. Widzisz, (tak jest czy Maria) że są to ludzie upośledzeni umysłowo. Nic „merytoryki” ale dopieprzyć drugiem to pierwsi. Prawdopodobnie to ten sam gówniarz.

     • KAT, z tobą jest gorzej niż można byłoby przypuszczać – sam sobie odpowiadasz / podpowiadasz?:))) „człowiek z żelaza” – koń by się uśmiał, raczej „burek (a może lepiej burak?) z budy. przecież każdy wie, że to ty – jest taki drobny szczegół, po którym zawsze można cię poznać, bez względu na to, jakiego użyjesz nicka. teraz rusz swoje wszystkie trzy szare komórki, w tym te dwie od dawna uśpione i myśl!! cóż to za szczegół cię zdradza!! buda, siad, myśl, szczekaj – dostaniesz kość:))

  • Dobrze wspanialcu napisałeś „w tedy”? A może powinno być bardziej podzielone np. ” w te dy”? Jak sądzisz Ty nasze mądrości wiedzy wszelakiej?

 5. W naszych lasach „azotowych” na tyłach na potęgę od marca wycinane są zdrowe drzewa ( nie zważywszy na benzen). Starostwo mydli nam oczy ze takie troskliwe- sadzą drzewka . ŻENADA

 6. No i dobrze, może w końcu ktoś zrobi przetarg na dokończenie wymiany chodników i nową nawierzchnię na niedokończonej ulicy klodnickiej gdzie z tygodnia na tydzień przybywa dziur a wózki dziecięce łamią kółka.no chyba że czekamy na następne wybory.

  • Proszę kierować pretensje nie do PZD tylko do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu to ich droga. A jak się nie wie to się bzdur nie pisze. Najlepiej szambo wylewać na głowy osób pracujących fizycznie jak by oni za wszystko odpowiadali.

Skomentuj