Na tych urodzinach bawiło się całe osiedle. Huczna trzydziestka „dziewiętnastki”. ZDJĘCIA

0

Koncertowo swoje urodziny uczciła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu, organizując dla mieszkańców osiedla Piastów muzyczną podróż w czasie. Na scenie amfiteatru rozbrzmiewała muzyka królująca na listach przebojów w latach 80. i 90. Nie zabrakło również  współczesnych hitów.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19 im. Bronisława Malinowskiego w Kędzierzynie-Koźlu obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Z tej okazji została zorganizowana muzyczna „Podróż w czasie”, czyli koncert, w którym swoje sceniczne umiejętność prezentowali uczniowie szkoły, zaprzyjaźnione przedszkola i podopieczni Osiedlowego Domu Kultury „Komes”.

– Wychodzimy naprzeciw mieszkańcom. Jesteśmy częścią osiedla i razem z nim powstawaliśmy. Tutaj jest wielu moich dorosłych już uczniów i ich dzieci, które też chodzą do naszej szkoły. To niezwykłe, że teraz możemy razem się bawić – mówi Bożena Łotecka, dyrektor szkoły.

Kulminacyjnym punktem obchodów 30-lecia szkoły będzie uroczystość, która odbędzie się 13 października w siedzibie palcówki.

Skomentuj