Na tych ścianach uczniowie chętnie robią selfie. Młodzieżowe oblicze Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach

0

Zespół Szkół nr 3 w Sławięcicach przygotował dla swoich uczniów dość oryginalną niespodziankę. Po powrocie z wakacji czekały na nich wyjątkowe murale, które pojawiły się na ścianach klatki schodowej szkoły. Autorem obrazów ściennych był znany w mieście artysta Piotr Piłka.

Bez wątpienia taki powrót do szkoły uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach zapamiętają na długo, zwłaszcza, że niemal każdy uczeń uwiecznił je robiąc selfie. Wszystko dzięki pięciu ogromnym obrazom ściennym, które pojawiły się na ścianach klatki schodowej szkoły.

Autorem wszystkich prac jest twórca większości murali w naszym mieście, Piotr Piłka. Malarz spędzał wiele wieczorów w szkole, aby 1 września mogły przywitać uczniów wyjątkowe obrazy, nawiązujące do kierunków, w których się kształcą.

Cieszymy się, że pan Piotr zgodził się zrobić nam takie imponujące murale. Chcieliśmy, aby szkoła stała się nieco bliższa uczniom, nie kojarzyła się tylko z instytucją, tylko była im przyjaznym miejscem. Na bazie zdjęć, które pokazaliśmy Piotrowi udało się wypracować wspólną koncepcję, choć przyznam, że zaufaliśmy artyście i bardzo się z tego powodu cieszymy. Każda ściana przedstawia zawody, w których kształcimy w naszej szkole, jedna ze ścian – największa, przedstawia wyjątkowy dla nas pałac w Sławięcicach – mówi Beata Lipok, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak podkreśla Beata Lipok, murale powstały dzięki znakomitej współpracy grona pedagogicznego z samorządem uczniowskim, i to właśnie z myślą o uczniach postanowiono zrobić taki dość oryginalny prezent.

– Mamy wyjątkowych uczniów, którzy wkładają w życie szkoły bardzo wiele serca. Widać to nawet w wyborach do samorządu uczniowskiego, naprawdę bardzo się do tego przykładają – dodaje Beata Lipok.

Obecnie w szkole trwają wybory do samorządu uczniowskiego, dzień wcześniej odbywała się debata, podczas której poruszano wiele trudnych tematów związanych ze społecznością uczniowską.

Chcemy wznowić życie naszej szkoły po pandemii, aby nasza szkoła odżyła na nowo. Zależy nam na tym, aby uczniom w naszej szkole było lepiej. Dążymy do integracji uczniów naszej szkoły i niezależnie od wyników, będziemy wspólnie działać na rzecz uczniów – mówili zgodnie Mateusz Guca i Bartosz Wyleżoł, kandydaci.

 

 

Skomentuj