Na tych boiskach aż chce się trenować. Uroczyście otwarto kompleks sportowy przy „Szóstce”. ZDJĘCIA

8

Stare asfaltowe boiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 odeszły w zapomnienie. Teraz uczniowie szkoły będą trenować na nowoczesnym i bezpiecznym obiekcie. Dziś uroczyście przecięto wstęgi i oficjalnie otwarto nowy  kompleks sportowy.

Długo oczekiwany remont kompleksu sportowego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 nareszcie został zakończony. Do uroczystości otwarcia przygotowywano się kilka razy, niestety zawsze szyki psuła pandemia. Udało się to zrobić w Dniu Dziecka.

Pandemia nieco pokrzyżowała nam plany, pierwsza uroczystość planowana była na styczeń i musiała zostać przełożona. Kolejne próby zorganizowania takiego wydarzenia również zniweczył koronawirus. Na szczęście udało się to teraz i możemy podzielić się naszą radością – mówi Małgorzata Nowacka, dyrektor szkoły.

Teraz na terenie szkoły uczniowie mogą trenować na boisku do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz boisku wielofunkcyjnym z bezpieczną nawierzchnią do gry w koszykówkę czy siatkówkę. Szkolny kompleks uzupełniła bieżnia o długości 60 metrów, bieżnia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą i piłkochwyty. Wartość inwestycji to około 1,4 mln zł.

W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta i to właśnie oni mieli okazję osobiście przetestować boiska. Swoich sił w nieco innej dyscyplinie sportu niż zazwyczaj próbował również Marcin Prus, były reprezentant Polski w piłce siatkowej.

8 KOMENTARZE

  1. Znowu obcinanie wstęgi – że od tego paluszki nie bolą. Zauważam od dłuższego czasu że ta druga kadencja p. prezydent jest znacznie gorsza. Afiszuje się w lokalnych mediach lecz nie przykłada się do obowiązków jakim jest prezydentura czyli coś dla miasta i jego mieszkańców. Miał być zrobiony park kozielski w końcu magistrat otrzymał na ten cel ponad 6 mln. zł. O czym wówczas chwaliła się p. prezydent w wywiadzie przeprowadzonym przez p. Szopińskiego TVM K-Koźle pt.”Zielono mi” na tle ohydnego placu zabaw. Coś tam zrobiono – t.z. ścieżki i parę ławek które zostały zniszczone. Jakiś czas temu redakcja KK24 informowała że podjęto decyzje o ich wymianie. Jak na razie nic w tej kwestii nie poczyniono. Podobnie jak z obiecankami p. prezydent z ubiegłego roku. A mianowicie zasadzenia. W Azotach obok OKKa zrobiono skalniaki, nasadzono roślinność, ścieżki i sporą ilość ławek. A zabytkowy park jedyny taki na skalę europejską jakby piąte koło u wozu. Pieniądze wzięto prawie nic nie zrobiono. Już nie wspomnę o bezpieczeństwie które również obiecała p. prezydent. Pomimo potrącenia pieszych parę miesięcy temu na ulicy Racławickiej nic się nie zmieniło. Nadal jeżdżą ciężarówki pomimo działającej obwodnicy. Boję się co będzie jak zaczną remont mostu nad rz. Kłodnicą. Ale co tam p. prezydent to obchodzi. Przecież lepiej się pokazywać w mediach i udawać jak się działa dla ludzi. W końcu po prezydenturze politykiem zostanie. Nieważne jakim byle była…..

  2. Świat według Kiepskich? Nie, to żenujący świat według POKO SN. Cyrk na kółkach i to w godzinach pracy! Wszyscy prezydenci musieli tam być? Dyrektor CeKaPuU też? To oni już nie pracuj tylko ciągle coś otwierają? Wszyscy? Przemowy, występy, jak na dożynkach. Bawią się i to nieźle.

  3. Panie starosto Masełko jak to jest, że w godzinach pracy pan Ireneusz Wisniewski jest na boiskach i pokazuje gdzie i w jakim poważaniu ma pracę za którą otrzymuje od starostwa spore pieniądze. Czy za czas nieobecności w pracy ma potracenia. Jeśli tak nie jest, to jest sprawa dla organów kontrolnych. Może jest na etacie u pani prezydent i od miasta otrzymuje wynagrodzenie. Mówią, że powinno się to wychodzenie w godzinach pracy skontrolować. Porządek musi być, a nie pajacowanie. Pracę należy szanować, pijar po godzinach pracy.

    • Popieram bo ta sitwa miejska siedzi na stołkach radnych w starostwie , a sitwa ze starostwa na stołkach radnych w mieście. Czas chyba skończy z polityką w samorządach.Zamiast skupiać się na mieniu lokalnym i ich mieszkańcom to wszystko dla kariery politycznej i partii z które się wywodzą. Koniec z politykierstwem !

  4. Oj pajace, pajace! Czemu służy gra nie w kosza w szpilkach, czy w garniturach w bejsbola, przestańcie się Błaznic i wejście do uczciwej pracy a nie tylko lans i chwalenie się.

  5. A będzie ktoś tego pilnował? Jeśli nie, to ci dla których to stworzono, szybko z nudów zniszczą. A Pani Redaktor później nie omieszka napisać że pod czyimś okiem, np. mieszkańców.

Skomentuj