Na rozbudowę monitoringu trzeba będzie poczekać dłużej. Urząd unieważnił przetarg

5
Kamera miejskiego monitoringu na rondzie Solidarności.

Urząd miasta unieważnił przetarg na rozbudowę monitoringu miejskiego. Od razu ogłoszono też drugie postępowanie. Realizacja inwestycji się jednak przesunie.

Monitoring z prawdziwego zdarzenia pojawił się w Kędzierzynie-Koźlu dopiero w zeszłym roku. Wcześniej odstawaliśmy na tym tle od innych miast, które dawno już zainwestowały w tego rodzaju systemy. Kamery nie tylko znacznie zwiększają możliwości identyfikacji osób popełniających przestępstwa i wykroczenia, ale też pozwalają na wyjaśnienie spornych sytuacji drogowych oraz działają prewencyjnie.

Obecnie na terenie miasta działa 19 kamer, które w czasie rzeczywistym przesyłają obraz do centrum w urzędzie miasta obsługiwanego przez straż miejską. To pierwszy etap tworzenia systemu. Kilka tygodni temu urząd miasta rozpisał przetarg na kolejnych 17 kamer obrotowych i 4 stałopozycyjne. Nie udało się jednak znaleźć wykonawcy. Postępowanie unieważniono.

Do przetargu stanęła tylko jednak firma, która złożyła ofertę opiewającą na prawie 1,4 mln zł. Tymczasem urząd przeznaczył na sfinansowanie tego zadania 800 tys. zł. Nowy przetarg został już ogłoszony. Oferty można składać do 19 sierpnia.

5 KOMENTARZE

  1. a po cholerę ten monitorig? czy złapali chć jednego wandala, który rozwala bariery pod wiaduktem? czy złapali idiotę, którywieczorem popisuje się na motorze? czy złapali choć jednego kierowcę, który nieprawidłowo wyprzedza pod wiaduktem? jak wiem, to nie. więc po co następne kamery jeśli te co są nic nie dają? zamiast kamer wystarczy paru polcjantów, którzy poskromią rowerzystów jeżdżących po chodnikach i pasach dla pieszych zamiast po ścieżkach, tylko trzeba ruszyć 4 litery!

  2. Monitoring jest niezbędny, przestępcy nie czują się bezkarni gdy oko kamery ich widzi. To, że straż miejska w mieście jest na bardzo niskim poziomie nie znaczy, że monitoring jest niepotrzebny. Osobiście opuszczam miasto z rodziną z powodu wysokiej przestępczością Romów i przychylności władz miasta w ich stronę ale życzę mieszkańcom monitoringu aby czuli się chociaż troszkę bezpieczenie.

Skomentuj