Na rowerach zatańczyli poloneza. Niezwykły finał opolskiej kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą”

3

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Cisowej był gospodarzem finału VI edycji opolskiej kampanii edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed Tobą” organizowanej przez kuratorium oświaty w Opolu. Uczniowie należący do szkolnego koła BRD zaserwowali niezwykły pokaz umiejętności jazdy na rowerach.

Kuratorium oświaty w Opolu jest organizatorem edukacyjnej akcji „Przyhamuj, życie przed Tobą”, której finał odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie szkół podstawowych zmagali się z konkurencjami praktycznymi (m.in. torem przeszkód), rozwiązywali test wiadomości z ruchu drogowego oraz sprawdzali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

– Dzisiaj podsumowujemy szóstą edycję programu „Przyhamuj, życie przed Tobą”, która w tym roku po raz pierwszy była skierowana do uczniów szkół podstawowych. Zdecydowaliśmy się zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ruchu pieszych, rowerzystów, czyli młodszych użytkowników dróg. Niestety wynika to również z dużej liczby wypadków z ich udziałem, nie wszyscy wiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty.

Podczas uroczystego rozpoczęcia finału uczniowie szkoły wystąpili w niezwykłych pokazach na rowerach. Największy zachwyt wzbudził polonez z gracją zatańczony na rowerach.

– Klika miesięcy temu otrzymaliśmy propozycję zorganizowania w naszej szkole podsumowania kampanii „Przyhamuj, życie przed Tobą”. Myślę że wybór nie był przypadkowy. Nasz szkoła słynie z koła BRD, czyli bezpieczeństwa w ruchu drogowym, od lat dzieciaki osiągają świetne wyniki w skali województwa. Wyrobiliśmy sobie markę liderów w bezpieczeństwie w ruchu drogowym – mówi Tomasz Radłowski, dyrektor szkoły.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej policji w Opolu zaserwowali przyszłym kierowcom lekcję wyobraźni. Uczniowie na własnej skórze mogli poczuć, co dzieje się w samochodzie podczas dachowania.

3 KOMENTARZE

  1. Niedługo to będą na głowach tańczyć. Już nie wiedzą co zrobić, żeby zaistnieć.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj