Na rowerach upamiętnią 30-lecie tragicznego pożaru lasu. Nadleśnictwa zapraszają na rajd rodzinny

1

To był największy pożar, jaki miał miejsce w Polsce oraz Europie Środkowej po II wojnie światowej. Strawił 9062 hektary na terenie nadleśnictw Rudy Raciborskie, Rudziniec i Kędzierzyn. Nadleśnictwa upamiętnią to wydarzenie rodzinnym rajdem rowerowym. 

W dniu 27 sierpnia  na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy upamiętniający 30-lecie katastrofalnego pożaru lasu, który miał miejsce w roku 1992 na terenie nadleśnictw Rudy Raciborskie, Rudziniec i Kędzierzyn.

To będzie naprawdę spokojny rajd, nie żadne wyścigi. Do przejechania jest około 50-kilometrowa trasa przez trzy nadleśnictwa, które dosięgnął ten pożar. Jednak nie trzeba pokonać całego rajdu, można zrobić tylko jedną pętlę na terenie jednego z nadleśnictw. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal, odblask i będzie przygotowany drobny poczęstunek – mówi Paweł Hajduk, nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn.

Rowerzyści wyruszą na trasy z terenu 3 nadleśnictw: Kędzierzyn, Rudy Raciborskie, Rudziniec. Godzina zbiórki w każdym z 3 nadleśnictw wyznaczona na 8.30, strat uczestników o godzinie 9.00. Miejsca startu na terenie poszczególnych nadleśnictw:

Nadleśnictwo Kędzierzyn – Siedziba Nadleśnictwa Kędzierzyn, ul. Brzozowa 48, 47-246 Kotlarnia, Stara Kuźnia – start i meta. Długość trasy 13 km.

Nadleśnictwo Rudziniec – Miejscowość Łącza, parking leśny za boiskiem  – start i meta. Długość trasy 12 km.

Nadleśnictwo Rudy Raciborskie – Miejscowość Rudy – Brantolka, parking leśny – start i meta. Długość trasy 21 km.

Łączna długość wszystkich tras 46 km. Cała trasa rajdu ma układ ósemki, z trzema startami i metami po jednej w każdym z wymienionych nadleśnictw. Leśnicy wytyczyli trasy rajdowe po interesujących widokowo i przyrodniczo zakątkach nadleśnictw związanych z odbudową lasu po pożarze, który miał miejsce w roku 1992. Rowerzyści będą mieli okazję, nie tylko aktywnie spędzić czas, ale także bliżej poznać historię przywróconego przez leśników do życia lasu.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj