Na przystankach pojawiły się kolorowe poduszki. Złap autobus, a nie wilka!

9

Zimno, zimniej, coraz zimniej. Panująca aura szczególnie daje się we znaki osobom czekającym na autobus. To właśnie dla nich powstała niezwykła akcja społeczna „Złap autobus, a nie wilka”, dzięki której mieszkańcy naszego miasta mogą oczekiwać na autobus, siedząc na ciepłych, kolorowych, szydełkowych poduszeczkach. 

Bez wątpienia to bardzo oryginalny pomysł. Słuchacze Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu, ucząc się szydełkowania, wpadli na pomysł, aby każdy z nich zrobił podkładki ze starych, niepotrzebnych dzianin. Własnie te cuda trafiły na siedzenia przystanków autobusowych w okolicy dworca PKP. Jak podkreślają organizatorzy, celem akcji jest ubarwienie przestrzeni publicznej, troska o mieszkańców, propagowanie rękodzieła i recyklingu.

– Chcieliśmy ożywić nasze miasto, umilić pasażerom czekanie na autobus i przy okazji promować kierunek, jaki jest w naszej szkole – terapeuty zajęciowego. Podczas montażu mieszkańcy zgłaszali obawy, że ktoś je ukradnie. Jeśli tak się stanie, to znaczy, że komuś bardzo się spodobały. Nie przejmujemy się tym, po prostu mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta będą mogli z nich korzystać przez całą zimę. Dzięki temu będzie im ciepło, miękko i wygodnie – mówi pomysłodawczyni  akcji Agnieszka Urban z Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu.

Koordynatorką przedsięwzięcia jest Agnieszka Rawska nauczycielka, która z grupą słuchaczy z kierunku terapii zajęciowej przeprowadziła całe przedsięwzięcie.

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo sympatyczny pomysł, ciepły i kolorowy!! Może jeszcze warto ofoliować, wtedy nie przemokną. Ubarwienie przestrzeni…
    Zmiany w mieście są bezbarwne. Nowości bez kolorów. Czy kolorowe poduchy nie zburzą koncepcji bezbarwności architektów i władz?

  2. Nie dało się znależć szarego drewna.Wszędzie szarości, jakoś tak niemiło.Dekoracje świąteczne znikną, a zanim ogrodnicy wrócą na klomby, będzie szaroburo i nijako.

  3. Minęło kilka tygodni i już jakiś matoł ukradł kilka tych „poduszek ” było pewne że one długo nie przetrwają bo patologia jest wszędzie ,taki z tego morał by się zbytnio nie wysilać z ulepszeniami ,lepiej zainwestować w monitoring i karać takich nudzących się debili !

Skomentuj