Na przystankach MZK pojawią się tablice elektroniczne. Będą też nowe autobusy

2

Na 10 przystankach w Kędzierzynie-Koźlu zostaną zamontowane tablice elektroniczne informujące pasażerów o godzinach odjazdu autobusów. Środki na ich zakup miasto pozyskało w ramach projektu realizowanego przez Subregion Kędzierzyńsko-Strzelecki. Wraz z tablicami zakupione zostaną cztery nowe autobusy, w tym jeden o napędzie hybrydowym.

Wniosek do urzędu marszałkowskiego został złożony pod koniec września. Jak informuje Beata Pierzchlewicz, kierownik wydziału strategii, rozwoju i środków pomocowych urzędu miasta jego procedowanie przebiega w bardzo szybkim tempie.

– Już po kilku dniach otrzymaliśmy informację, że nasz projekt przeszedł pierwszy etap oceny formalnej. Trwa weryfikacja na drugim etapie oceny formalnej – opowiada Beata Pierzchlewicz.

Wniosek jest kontynuacją projektu złożonego wcześniej w ramach działania 3.1.1. dotyczącego poprawy jakości powietrza.

W drugim etapie działania partnerem gminy jest strzelecki PKS. Całkowity koszt projektu wynosi blisko 19 milionów złotych, z czego koszty kwalifikowane to ponad 15 milionów złotych, a wnioskowana kwota wsparcia to blisko 9 milionów złotych.

Gmina Kędzierzyn-Koźle w ramach projektu zakłada zakup czterech nowych autobusów, w tym jednego o napędzie hybrydowym.

– Dodatkowo rozbudujemy system informacji pasażerskiej poprzez zakup 10 tablic informacyjnych, które zostaną zlokalizowane na najbardziej popularnych przystankach. Będą na nich wyświetlana godziny odjazdu najbliższych autobusów i ewentualne komunikaty MZK – informuje Beata Pierzchlewicz.

Zakup czterech nowych autobusów i tablic informacyjnych to wydatek ponad 9,1 miliona złotych. Dofinansowanie unijne wyniesie ponad 4,3 miliona złotych.

Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić w marcu 2018 roku. Nowe autobusy i tablice informacyjne mogą pojawić się na ulicach Kędzierzyna-Koźla jesienią przyszłego roku.

2 KOMENTARZE

  1. Skoro istnieje coś takiego jak subregion kędzierzyńsko-strzelecki i stara się o środki na komunikację to może warto pomyśleć o linii autobusowej spod dworca w Kędzierzynie pod dworzec w Strzelcach Opolskich? Chodź trochę ułatwi to podróżowanie bez konieczności załatwiania podwózki do Strzelec, jak ktoś się chce wydostać z Kędzierzyna.

  2. A może by tak wrócić do koncepcji przyłączenia naszego KK do województwa śląskiego? Duzo większy potencjał, a nie źebranie w Opolu. Koleje Śląskie na naszym dworcu i dobra komunikacja w kierunku, Gliwic, gdzie tak naprawdę wielu z nas ma swoje interesy. Robimy tam zakupy, studiujemy itp. Od kiedy np. paszport można szybciej załatwić w Raciborzu nie widzę powodów odwiedzania Opola.

Skomentuj