Na przebudowywanej alei Jana Pawła II widać już rondo. Ruszyły też nasadzenia. ZDJĘCIA

6

Prace nad zmianą wizerunku głównej arterii miasta trwają w najlepsze. Na skrzyżowaniu alei Jana Pawła z ulicą Miłą i 1 Maja widać już zarys powstającego w tym miejscu ronda. Równolegle ruszyły nowe nasadzenia drzew i krzewów wzdłuż drogi.

Już po zakończeniu pierwszych prac związanych z przebudową alei Jana Pawła II wielu mieszkańców wskazywało, że po zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu i poszerzeniu chodników ta część Śródmieścia wyglądem przypomina krajobraz księżycowy. Władze miasta zapewniały, że wraz ze zbliżającym się zakończeniem głównej części prac drogowych wykonane zostaną nowe nasadzenia.

Na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Miłą i 1 Maja widać już zarys nowego ronda, w okolicy trwają intensywne prace nad zagospodarowaniem pasa zieleni oddzielającego drogę od traktu dla rowerzystów i chodnika. Nowe nasadzenia prowadzone są też na wcześniejszym odcinku – w okolicy domu towarowego sadzone są niewielkie drzewa. Z kolei przed biurowcem PKP, gdzie chodnik jest szczególnie szeroki stanęła dziś pierwsza z kilku wielkich donic, w których znajdą się ozdobne drzewka.

6 KOMENTARZE

  1. Ale jaja DONICA stoi na części włazu kanalizacyjnego. A chodnik, który z założenia ma umożliwić sprawną komunikację dla wózków, osób starszych itd. stanie się torem przeszkód. Pomysłodawcy i wykonawcy gratuluje bezmyślności w imię partactwa. Ja bym tą donicę postawił na tym skalniaku w Koźlu za kilka dobrych tysi i dołączył do grupy beznadziejnych pomysłów takich jak kible przy Parku Orderu Uśmiechu. Na koniec mały rym cym cym. Dobrze, że idą wybory, pewnie wygrają P….ry.

  2. To mogłaby być piękna aleja ale nie będzie. Od dawna straszą tam brudne szyby wielu pustych pomieszczeń sklepowych i nie zanosi się na to, że coś się zmieni. Drzewa i kwiaty mają odwrócić uwagę od tego co ważne?

  3. Zamiast zrobic miejsca parkingowe,to zrobili szeroki chodnik.Teraz trzeba bloo to miejsce jakos zagospodarowc to postawili takie cos…Czyli dalszszy ciag marnotrawienia pieniedzy i wymyslania jeszcze glupszych wynalazkow.Bravo…To miasto dziadzieje,okret nabiera wody

    • Otóż to! Wszystko co kiedykolwiek działało w biurowcu kolejowym plajtowało. Pamiętam ile nerwów kosztowało mnie zawsze dotarcie do Vobisa kiedy jeszcze działał na mieście. Tam po prostu nie ma jak się dostać. parking na Matejki czy Głowackiego wiecznie zabity autami a nikt nie będzie parkował samochodu prawie kilometr dalej żeby przyjść do sklepu np. obuwniczego czy odzieżowego. Kolej próbuje sprzedać biurowiec już od lat, ale nikt go nie chce, bo każdy potencjalny inwestor zdaje sobie sprawę jak spaprana została cała infrastruktura dookoła. Żeby to miało jakikolwiek sens trzeba by przerobić parter na parking, albo wykopać parking podziemny żeby ludzie mogli dojechać, zaparkować w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu i spokojnie iść na zakupy. Ale to już jest poważna inwestycja…

Skomentuj