Na Polu Południowym rozpoczęła się budowa fabryki Eko-Okien. Powstaną setki nowych miejsc pracy

24

Na kędzierzyńsko-kozielskim Polu Południowym trwa wielka budowa. Teren o łącznej powierzchni blisko 33 hektarów zostaje zagospodarowany przez EKO-OKNA S.A. z siedzibą w Kornicach.

Firma w ubiegłym roku stała się właścicielem prawie połowy terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Pola Południowego oraz zobowiązała się do zainwestowania około 400 milionów złotych i stworzenia 500 nowych miejsc pracy. Budowa fabryki niedawno ruszyła. Odwiedziliśmy plac budowy, aby zobaczyć, jak postępują prace. Więcej zdjęć w galerii:

24 KOMENTARZE

 1. Nie widzę KAplicy. czy inwestor wybuduje wielką światynie? I czy muszę przynieść świadectwo chrztu na rozmowe o robote w eko? Czy za bedzie premia za wpuszczenie szamana na kolende?

  • Wyście są głupie cepy bez jaj czeba było się uczyć robić studia praktyki starze magisterkę inżynierię doktoraty to byś niemusiał się martwić aktem chrztu

  • Co to znaczy „trzeba zapieprzać” bo też pracuję (a nie robię) na zmiany w Bachowni.
   Dobrze płacą to znaczy ile? Bo od dawna jestem zainteresowany pracą w Eko-Okna jak wybudują fabrykę/montownię w K-K.

 2. Płaca dobra , ale jeśli zaczynasz pracę w Eko okna i masz udokumentowane 10 lat pracy na umowę to na start na rękę około 3600 na dzisiaj oczywiście bez premii , premie wysokie . Praca fajna wiem bo pracuje w Kornicach . Ogólnie jest spoko a pracowałem ponad 5 lat Niemcy . Na dzień dzisiejszy nawet nie myślę o wyjazdach do De. Pozdrawiam czytających i pracujących w Eko

 3. To że stajemy się coraz biedniejsi to żadna nowość… To że za mało zarabiamy w stosunku do wykonywanej pracy czy ilości godzin to też żadna nowość… Może czas na zmiany kultury pracy by godnie zarobić (jak na zachodzie za czasu prosperity), godnie pracować (nie tyrać), w godnych warunkach (środowisko pracy i BHP). Z jednej strony to od Nas pracowników zależy a z drugiej strony od pracodawców. Czas na kulturę pracy, czas na pozytywne zmiany!

  • @ Marzyciel-filozof
   Zachód wypracował sobie związki, które dbają o pracowników.
   A o co dba Solidarność pod rządami Dudy i pieska, dba o legowisko w uzdrowisku. Solidarność dba o głosy dla PiS, a nie o pracowników.

 4. Jak słyszę że” dobrze płacą” to myślę sobie 8-10 tys. na produkcji. A tu niewolnicy współcześni mówią o 3600 na rękę. Zarobki poniżej 5000tys zł to NIEWOLNIK – bieda, a nie pracownik!!!! Sam się wyżywi, ubierze, opłaci wszystko i tak w kółko…aha i żeby jeszcze dojechał do kołchozu!!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj