Na placu zabaw praca wre. Już niedługo dzieciaki będą mogły poszaleć na nowym urządzeniu

0

Długo oczekiwany remont placu zabaw na osiedlu Kuźniczka w końcu rozpoczęty. Niebawem pojawi się nowe urządzenie, które na pewno przypadnie do gustu małym mieszkańcom osiedla. 

Jedyny plac zabaw na osiedlu Kuźniczka od lat pozostawia wiele do życzenia. Zardzewiałe urządzenia, skromne wyposażenie i asfaltowe boisko. Na szczęście już niedługo wszystko się zmieni. Już dziś rozpoczęło się przygotowanie miejsca do montażu nowoczesnego urządzenia. Pojawią się ślizgawki, tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe oraz tyrolka.

– To jednak nie koniec zmian, bo urząd miasta przygotowuje się do sporządzenia dokumentacji, która pozwoli zaplanować kolejne etapy modernizacji tego miejsca. Projekt będzie przewidywał wyszczególnienie stref: sportowej, fitness i przeznaczonej dla maluchów. Nowy układ nie tylko poprawi estetykę placu, ale także jego funkcjonalność i pozwoli na organizację festynów osiedlowych. Chcemy tam wymienić urządzenia, zmodernizować istniejące boisko, poprawić jakość ogrodzenia. Zakładam, że w tym roku pojawią się choć w części efekty tych prac. Musimy jeszcze wykonać dokumentację i zorganizować postępowanie przetargowe. Zależy nam, aby wymienić nawierzchnię na boisku, zrobić taką, która będzie bezpieczna dla dzieci. W planach jest również monitoring – mówi zastępca prezydenta Artur Maruszczak.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj