Na Piastów zasadzono prawdopodobnie pierwszy od lat nowy żywopłot

1

Dawniej na osiedlach i przy drogach sadzono je na potęgę – żywopłoty. Stanowią naturalną barierę i dodatkową zieleń w przestrzeni miejskiej, której nigdy zbyt wiele. Szkoda, że dziś często zapomina się o nich przy różnych przebudowach i remontach. Z nielicznymi wyjątkami.

Nowy żywopłot zasadzono właśnie wzdłuż wyremontowanej przez starostwo powiatowe ulicy Krzywoustego na osiedlu Piastów.

– Rośliny są jeszcze niewielkie, ale z biegiem czasu rozrosną się, tworząc zieloną barierę pomiędzy jezdnią a ciągiem pieszo-rowerowym, co jest pod każdym względem korzystne dla otoczenia – wyjaśnia Arkadiusz Kryś z Powiatowego Zarządu Dróg.

Przed remontem po tej stronie ulicy także rósł niski żywopłot i w wielu miejscach wybrakowany żywopłot, ale ze względu na konieczność poszerzenia chodnika o ścieżkę dla rowerów musiał zostać usunięty. Dobrze, że zdecydowano się na jego odtworzenie. To bardzo podoba się mieszkańcom, którzy zwrócili naszą uwagę na nowe nasadzenia, a także zagadywali, gdy wybraliśmy się na Krzywoustego, aby zrobić kilka zdjęć.

– Cieszę się, że posadzono tu żywopłot. Im więcej zieleni, tym lepiej. Oby tylko nie powyrywali albo zadeptali  – martwi się jedna z mieszkanek.

żywopłot osiedle piastów ulica krzywoustego (1)

żywopłot osiedle piastów ulica krzywoustego (2)

1 KOMENTARZ

  1. jakoś tak bardzo rozrzedzone te sadzonki, ale na pewno jeszcze dosadzą resztę na wiosnę (drugi rząd)…chyba , ze chcemy drugi „wspaniały skalniak” jako obiekt do śmiechu

Skomentuj