Na Opolszczyźnie odnotowano dziś osiem nowych przypadków koronawirusa i jedenaście ozdrowień

9

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 407 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 i 16 ofiarach śmiertelnych pandemii koronawirusa.

W województwie opolskim nie odnotowano w ciągu ostatniej doby żadnego zgonu, którego przyczyną byłby COVID-19. Koronawirusa zdiagnozowano u 8 mieszkańców. Opolski urząd wojewódzki potwierdził też 11 nowych przypadków ozdrowień. Zarówno wśród chorych, jak i ozdrowiałych nie ma mieszkańców naszego powiatu.

Aktualne dane dotyczące kozielskiego szpitala przekazało starostwo powiatowe:

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 37 pacjentów, w tym 29 osób z potwierdzonym zakażeniem, w tej grupie jest jedno dziecko, reszta (8 osób) to pacjenci, u których podejrzewa się zakażenie, w tym gronie jest troje dzieci (stan na wtorek, 16 czerwca, godz. 10:35).

W izolacji domowej przebywa 50 osób z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 126 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 98 osób. 210 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

9 KOMENTARZE

 1. W Polsce mamy około 380 tysięcy zgonów rocznie. Z tego 46 procent to choroby układu krążenia czyli jest to około 175 tysięcy osób, a w tym 60 tysięcy zgonów jest spowodowana niewydolnością serca. Nowotwory stanowią około 27 procent zgonów rocznie. – wyliczał z kolei Marek Kustosz, prezes Instytutu Człowieka Świadomego.

 2. Testy:
  9.584 w naszym województwie.
  1.203.647 w Polsce.
  Lepiej nie robić testów i nie wiedzieć?
  Hallo senatorowie, posłowie, radni !!!

 3. Jak umierało 969 włochów na dobę to siedzieliście wystraszeni w domach a teraz krytykujecie za trafne decyzje.
  Polak mądry przed szkodą – Szumowski !!!

Skomentuj