Na obowiązującej „czterdziestce” jechała prawie sto na godzinę. 26-latka pożegnała się z prawkiem

7

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci z drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach każdego dnia kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 26-letniej kierującej, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 94 km/h.

Wczoraj, przed godziną 19:00 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli w Sławięcicach na ul. Batorego dacię. 26-letnia kierująca w obszarze zabudowanym na obowiązującej „czterdziestce” jechała z prędkością 94 km/h.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 54 km/h policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierująca została ukarana wysokim mandatem, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

7 KOMENTARZE

  1. No i bardzo dobrze, ile to panienek jeździ sobie beztrosko, wpatrzone niejednokrotnie w smartfona. A w Sławięcicach szczególnie starsze osoby jeżdżą sobie jak to dawnie bywało, gdy ulicą przejeżdżał jeden samochód na godzinę.

  2. Nie powinna przyjmować mandatu a w sądzie powołać się na wyrok w sprawie Pana Durczoka, który miał 2,9 promila a wg sądu nie stanowiło to zagrożenia.
    Podobnie ta Pani, oprócz przekroczenia nie wywołała wypadku więc zgodnie z linią orzekania sądu nie powinna być karana karą dotkliwą. Myślę, że Policjanci powinni Ją pouczyć o niestosowności Jej zachowania i na tym powinni zakończyć.

Skomentuj